Známe jména barevných variant Pixelu 4 a také jejich ceny Prostě Google se vším všudy

23.09.2019 13:15 / od Honza Nuc
/Photos/blog-1703/oneplus-7t-m_43.jpg
 • Google představí telefony Pixel 4 už za méně než měsíc a dostávají se k nám další podrobnosti.
 • Tentokrát o chystaných barevných variantách, u kterých unikly jejich názvy. Opět jsou jednoduché a originální.

O Pixelech 4 víme v podstatě už téměř všechno. Pixel 4 XL by měl nabídnout 6,23" OLED displej, procesor Snapdragon 855 v kombinaci s 6 GB RAM a 128 GB vnitřním úložištěm. Kapacita baterie má být slušných 3700 mAh. Podle dostupných informací mají mít dále přední fotoapráty 8 a 12 Mpx a bude v nich technologie pro rozpoznání obličeje nebo také Soli radar, který umožní ovládat telefon pomocí bezdotykových gest. Zadní strana Pixelu 4 XL pak bude mít dva objektivy, klasický a poté zřejmě teleobjektiv (doufám stále v širokoúhlý foťák). U fotoaparátů by se měl objevit i ToF senzor kvůli hloubce ostrosti.

V posledních týdnech na světlo světa unikly také videa, na kterých jsou vidět funkční prototypy telefonů Pixel. Mohli jsme tak spatřit už tenkrát tři barevné varianty - bílou, černou a zajímavou oranžovou. Prozatím jsme ale nevěděli přesné názvy barevných variant. Až doteď. 

Podle webu 9to5Google budou jména barevných variant velice jednoduchá. V případě bílé barvy to bude Clearly White (Očividně bílá), u černé barvy to bude Just Black (Prostě černá) a nejzajímavější matně oranžová varianta ponese název Oh So Orange (Ah tak oranžová). Google zkrátka vždycky dával barevným variantám svých telefonů originální názvy a je tomu tak i nyní. 

Mimo to se však ukázaly na jednom evropském obchodu také ceny obou telefonů, což je o něco zajímavější než barvy. Základní cena menšího Pixelu 4 s 64GB úložištěm má činit dle obchodu 819 eur, což nám dává nějakých 21 tisíc korun. Vyšší 128GB verze pak stojí 24,5 tisíce korun (942 eur). Větší Pixel 4 XL bude samozřejmě výrazně dražší, ale takto vypadá upřímně to navýšení ceny až neúměrné. Až si říkám, jestli nebude mít větší model něco navíc. Vyšší 128GB verze Pixelu 4 XL má totiž stát 1126 euro, tedy něco málo nad 29 tisíc korun. To je rozdíl skoro 5 tisíc oproti menšímu modelu se stejnou pamětí. Nutno ovšem upozornit, že jde pouze o únik cen z irského obchodu Elara, takže ceny nemusí být přesné a Google může prodávat telefony o něco laciněji.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • mirep59-24. září 2019

  Tak ty ceny to je mazec , ani náhodou

  Odpovědět 
  • Jakub Kubina Miakyš>mirep59-25. září 2019

   @mirep59 Proč? Vzhaldom na technologie HW aj SW mi cenovka pride viac než opodstatnená...

   Odpovědět 

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.