Známe ceny všech variant iPhonů 12. Možná vás příjemně překvapí Velké zdražení nás podle všeho nečeká

29.07.2020 12:00 / od Michal Šrajer
foto:  forbes.com
 • Objevily se ceny všech paměťových variant iPhonu 12, iPhonu 12 Max, iPhonu 12 Pro i iPhonu 12 Pro Max.
 • Cenovky jsou krapet vyšší, než trvdily původní spekulace, ale stále jsou velice atraktivní.
 • Zároveň se prý jedná o nejhorší možné ceny a není vyloučeno, že budou finální částky nižší.

O iPhonech 12 jsme toho napsali už nespočet. Každých pár dní unikne něco nového nebo se vyvrátí dřívější informace. Dnešní zpráva má však od každého něco, dostáváme totiž poprvé ceny všech paměťových variant každého modelu iPhonu 12, které mají být dostupné a zároveň se opět mění trochu cena základních verzí. Všechny informace přitom pocházejí z dobře ověřeného zdroje @komiya_kj, takže je nelze hned vyloučit jako žvásty. Přejděme už však k cenám jednotlivých verzí.


Nyní, když už znáte všechny ceny, se hodí vysvětlení, proč stojí telefony nakonec trochu více, než se původně očekávalo. Předně @komiya_kj uvádí, že se jedná o nejhorší možné varianty cen. Konečná oficiálně cena může být prý klidně o 50 dolarů nižší, toto jsou skutečně maximální možné částky. Dále připomíná, že pokud vyjdou nakonec i 4G varianty základní dvojice iPhonů 12, budou ještě o dalších 50 až 100 dolarů levnější.

Hlavním důvodem zvýšení cen je však nový 5G systém, který podporuje i extrémně vysoké frekvence a nové displeje. Původně jsme měli za to, že dva levnější iPhony budou mít OLED panely od BOE, avšak podle @komiya_kj budou mít nakonec i tyto modely kvalitnější OLED displeje od Samsungu. To logicky trochu zvýší cenu.  

Pokud jde o nové 64GB základní verze nižších iPhonů 12, tak ty byly uvedeny v závorkách z prostého důvodu, zatím není jisté, jestli Apple 64GB verze bude nabízet. U “Pročkových” modelů bude 128 GB základ, ale u levnějších iPhonů patrně není rozhodnuto. V každém případě, když budeme brát základní malinkatý iPhone 12, na který se patrně těší lidé nejvíce, ve vyšší 128GB verzi, tak je nějakých 20,5 tisíce korun stále hezká cena. A to se bavíme o té nejhorší možné ceně, ještě jednou připomínám. Osobně jsem celkově z cen všech modelů celkem nadšený. Pokud budou mít iPhony skutečně tyto či nižší cenovky, tak by Apple ostatním Android telefonům, které jsou často letos dražší, pořádně zatopil.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • daniels-31. červenec 2020

  Upozorním na chybu, úložiště 258, mělo by být 256, chybička se vloudila :-)

  Odpovědět 
 • cellbreaker-29. červenec 2020

  No jo Michale, ale toto jsou US ceny, které jak známo s EU/CZ "tak úplně" nekorespondují i po přípočtu naší nemalé DPH. U nás je u Apple prakticky vždy třeba překlopit cenovku do € (což by standardně ±zahrnovalo ono DPH) a přihodit +50 či spíše +100€, abychom byli na reálu s daní :( I když to letos platit nemusí, neb Apple třebas v obavách o prodejnost ceny rovnou nebude navyšovat o onen nekřesťanský "distribuční" příplatek (s tím obsahově a tedy následkem i rozměrově hodně hubeným pidi balením by snad již z logiky věci nemusel ;), ačkoli tomu moc nevěřím, tedy alespoň pro první early adopters + xmass vlnu a ceny na úroveň těch US alespoň u Proček sníží až následně, i když počítám, že vzhledem k situaci s horší prodejností dříve, než letos u jedenáctek - isamo jako obvykle nejen u nás pouze u partnerů a nikoli ve svém ofiko e-shopu (kdo plánujete koupi 11Pro/Max, dejte si pozor, u partnerů /namátkou Alza, Datart, CZC, iStyle, .../ jsou nyní všechny o 2tácy níže :)) Na každý pád se mnohým vyplatí pod-zimní výlet do Švýcarska (variantně Rakouska/Itálie/Německa se švýcarským odskokem ;) s aktuální DPH pouhých 7,7% (odvážnější půjdou i do vratky této daně ;) Tedy vyplatil by se nebýt toho zpropadeného koroňáku... Ale některým s vícero kousky třebas pro celou v autě s nimi jedoucí famílii se to určitě vyplatí i tak, zajet tam někam jen tak na kukačku, už jen kvůli tomu výletu v základu za cestu autem s přehledem více jak "zdarma" :) ..tedy budou-li otevřené hranice a bez covid testů ;) Jen bacha, tankovat je nutno ideálně v CZ či max. v AT/DE, Švýcaři mají dlouhodobě setsakra ekologické CENY paliva!

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.