Známe cenu OnePlus 8 Lite a rychlost nového bezdrátového nabíjení OnePlus 8 Pro Čeká nás cenový návrat ke kořenům?

04.03.2020 15:00 / od Michal Šrajer
foto:  OnePlus
  • O chystaných telefonech OnePlus už toho víme spoustu a další informace stále unikají. Momentálně se více dozvídáme o levnějším z modelů, OnePlus 8 Lite.
  • Podle dostupných zpráv by mohl nejméně výkonný telefon z celého trojlístku stát méně, než bychom očekávali. Na druhou stranu bude mít procesor MediaTek, což by mohl být problém.

Podle všeho nás může dělit od představení řady OnePlus 8 jen jediný měsíc, takže není divu, že se kadence spekulací a úniků postupně zvyšuje. Největším tajemstvím je přitom zatím stále prostřední model OnePlus 8, o kterém mnoho nevíme. Oproti tomu o nejdražším OnePlus 8 Pro a nejlevnějším OnePlus 8 Lite uniká pořád něco. Snad třetí model po vydání nezapadne tak jako o úniky o něm.  

Nicméně pojďme na ty novinky. Předně se objevila zpráva z věrohodných zdrojů, že dražší OnePlus 8 Pro má nabídnout hned 30W bezdrátové nabíjení, čímž dorovná vlajkové Xiaomi. Na to, že se OnePlus bezdrátového nabíjení údajně bálo kvůli zahřívání a následkům na baterku, je jejich první pokus s touto technologií dost razantní. Mimochodem, telefon zvládat také 50W drátové nabíjení. 

Ještě zajímavější informace však vyplavaly na povrch kolem OnePlus 8 Lite. Už dlouho víme, že tento model má mít “jen” 90Hz OLED displej, procesor MediaTek Dimensity 1000, 8/128GB, 4000mAh baterii a trojici hlavních fotoaparátů. Další potvrzení specifikací už nikoho nenadchne. Nově uniklá základní cena modelu by však mohla. 

Již od počátku se fanoušci usnesli, že telefon bude mít šanci pouze v případě, že bude stát pod 13 tisíc korun a naváže tak na cenovky svých dávných předchůdců. A světe div se, OnePlus by nám mělo skutečně vyplnit přání. Podle všeho má stát levnější 6,5palcový model 400 liber, což nám dává v přepočtu hezkých cca 11,5 tisíce korun.  

Samozřejmě je to pořád hodně peněz za telefon s procesorem MediaTek, který má rozporuplnou pověst, co se týče odladění a především podpory ostatních vývojářů, ale doufejme, že OnePlus by nevypustilo na trh něco, co by nesplňovalo v posledních letech vcelku vysokou laťku kvality softwaru.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.