Známe budoucnost iPhonů a iPadů pro letošní rok - iOS 13, trojitý foťák či USB-C Prvních zařízení se dočkáme už na jaře

31.01.2019 10:30 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Podle posledních zpráv se má dočkat letos i levnější model duálního fotoaparátů
  • Jen nejdražší má mít trojitý foťák s novým širokoúhlým objektivem
  • Dále představí iOS 13 tmavý režim či předělané prostředí pro iPady a uvažuje se nad USB-C

Dnes jsme se dočkali ranního nášupu novinek o nových iPhonech. Nejde o nic moc neočekávaného, ale přesto stojí vše za shrnutí. Předně máme zprávy o letošních iPhonech. Mají přijít nástupci iPhonu XR a iPhonu XS s duálním fotoaparátem, který bude stále pokračovat ve šlépějích předchůdců - klasický foťák + teleobjektiv. Největší model a nástupce XS Max má mít ovšem už trojitý fotoaparát, kam se přidá navíc i širokoúhlý objektiv.  

Nepřekvapí také nový procesor a vylepšené Face ID. Největší otázkou je ale volba nabíjecího konektoru. Apple údajně skutečně testuje USB-C již pro tento rok, ale zároveň není podle zdrojů ještě nic vytesáno do kamene. Zatím budeme muset tedy čekat na další úniky, které snad změnu konektoru definitivně potvrdí už pro tento rok.  


Novinky má přinést letos pochopitelně také iOS 13. Přidat se má systémové tmavé téma stejně jako v macOS. Mnohem větší změny přinese nový systém poté tabletům. Na iPadech se má pozměnit domovská obrazovka, aby se lépe využívalo velkého displeje a stejně tak se má přepracovat multitasking a práce s více aplikacemi najednou. Předělání čeká přitom i průzkumník souboru, takže chce Apple očividně udělat zejména z iPadů Pro produktivnější pracovní zařízení a přinést funkce, na které si v recenzích všichni stěžovali.  

Když už jsme u iPadů, tak nové kousky mají přijít prý ještě před iPhony. Brzy na jaře se má představit nástupce nejdostupnějšího 10palcového modelu, kterému se výrazně ztenčí rámečky. Také příznivci menších tabletů si ale přijdou na své. Apple se prý chystá konečně zároveň představit i nový iPad Mini, jehož poslední generaci jsme mohli spatřit v září 2015. Že to ale trvalo. 

Pokud jde o vzdálenější budoucnost příštího roku, tak zde máme jisté dvě věci. Apple už určitě za rok nasadí USB-C u iPhonů a bude klást velký důraz na nové 3D senzory. Společnost prý spolupracuje se Sony, aby odladilo tuto novinku, kterou nabízí již Honor View 20. 3D senzory má pomoci především s rozšířenou realitou, do které se chce Apple pořádně obout. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.