Život bez Google služeb je těžký, zaznělo z Huawei Nedivíme se

23.10.2019 06:00 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Čínskou společnost Huawei zasáhla v letos v květnu velká rána v podobě zařazení na černou listinu Spojených států amerických.
  • Kvůli tomu Huawei nemůže pro své nové telefony využívat služeb Googlu a některé komponenty právě z USA.
  • Viceprezident Huawei americké pobočky Joy Tan se pro deník The Financial Times vyjádřil, že situace není pro firmu vůbec lehká.

Tan se vyjádřil, že provoz bez oficiální podpory Googlu a přístupu do Obchodu Play s aplikacemi jako Chrome, Google Mapy nebo YouTube, je opravdu velká výzva. Zároveň přiznal, že může trvat roky, než se jejich operační systém Harmony OS vyrovná tomu od Googlu, tedy Androidu. A není se čemu divit. Android už je zavedeným systémem, který si prošel několikaletou historií, v níž samozřejmě byly i přešlapy a leccos musel postupem času Google měnit a vylepšovat, než se dostal tam, kde je nyní. Huawei, ač už na systému nějakou dobu pracuje, je stále na začátku.

Huawei si situaci plně uvědomuje, a proto po vydání telefonů z řady Mate 30 investovalo jednu miliardu dolarů, zhruba 22, 95 miliard korun, do vývoje jejich nového ekosystému, aby mohl konkurovat Googlu. Čínská společnost je pod tlakem a musí postupovat rychle, ale přitom precizně. I dle slov Huawei bude však Harmony OS konkurenceschopné až za pár let. Svou základnu uživatelů v Číně má a není rozhodně malá, avšak náš evropský trh není zanedbatelný a alespoň v České republice jsou telefony této značky, nebo alespoň doposud byly, opravdu oblíbené.

Stále se spekuluje o tom, že už na začátku příštího roku bychom mohli nový systém spatřit v některém z telefonů. K nám se ale zřejmě ani tak nedostane a jako první si ho budou moct vyzkoušet Číňané, kteří se semkli a Huawei poměrně dost podporují.

Americký prezident Donald Trump zařadil Huawei na černou listinu kvůli tomu, že společnost představuje potencionální riziko pro národní bezpečnost. Čínská vláda by podle Trumpa mohla využívat zařízení Huawei ke špionáži.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.