Zephyrus G14 s unikátním AniMe Matrix displejem jde konečně do prodeje Není to levná sranda

08.06.2020 05:00 / od Michal Šrajer
foto:  ASUS
  • ASUS dostal na náš trh až nyní slibovaný Zephyrus G14 v nejvyšší variantě.
  • Výbava čítá krom silného hardwaru v podobě procesoru Ryzen 7 také jedinečný AniMe Matrix displej.
  • Ten můžete využít jen tak pro parádu nebo pro zobrazení času, notifikací a podobně.

Už je tomu půl roku, co představil ASUS na veletrhu CES v Las Vegas svůj výkonný notebook Zephyrus G14. Byť se jedná o zařízení z řady čistě herních strojů, ASUS chtěl tento kousek prosadit spíše u lidí, kteří chtějí výkonný notebook, ale nechtějí ryze herní notebook. Výsledkem je G14 s elegantním designem, dlouhou výdrž baterie a kompaktním tělem bez všudypřítomných RGB LED světýlek. Avšak nová verze, na kterou se tak dlouho čekalo, se ke svým svítícím herním sourozencům hlasí o něco víc.

Konstrukčně je nová varianta Zephyru G14 jako ta, kterou jsme testovali před pár měsíci i my. Rozdílem je pochopitelně u dražšího modelu více RAM, úložiště, silnější grafika a silnější procesor AMD Ryzen 7 či Ryzen 9 série 4000, což jsou neskutečně silné procesory, kterým Intel nedokáže letos zcela konkurovat. Nejdůležitější je však přidání LED světýlek na víko zařízení, které strhnou pozornost každého, kdo stroj spatří. I na prostá světýlka jde ovšem G14 opět jinak než herní notebooky.

Tady LEDky neslouží jen pro světelnou show a nejde o RGB světla, ale jen bílé LEDky. Přesněji jde o soustavu 1215 malinkatých světýlek s 256 úrovněmi jasu. Díky tomu dokáže tento AniMe Matrix displej zobrazovat nejen různé GIFy či animace dle libosti, abyste zapůsobili na své okolí. Ano, vidět na víku vizualizace hudby není špatné, ale co takhle zobrazení času, procent baterie, datum, událostí v kalendáři a dalších notifikací? I k tomu lze tento “displej” využít a právě v tom vidím osobně vcelku zajímavou a jedinečnou přednost. Notifikační displeje na víku, bych viděl u notebooků velice rád častěji. Byť zde jde ve finále stále jen o pár světýlek navíc a ne pravý displej, ale alespoň jsou ta světýlka užitečná.

Pokud vás Zephyrus G14 zaujal, mrkněte na naší recenzi a jestli jste se zamilovali do jeho svítící verze, tak si připravte minimálně 51 490 Kč. Tolik stojí základní verze G14 s AniMe Matrix displejem a procesorem Ryzen 7.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.