Za pár dní se má představit Nokia 8.1 Plus s 48Mpx fotoaparátem Přesněji se telefon ukáže jako Nokia X71 pro asijský trh

26.03.2019 12:13 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Nokia X71 (pro západní trh Nokia 8.1 Plus) se má odhalit oficiálně již 2. dubna
  • Očekávat může displej s průstřelem, hlavní 48Mpx fotoaparát a sekundární širokoúhlý objektiv
  • Asijký verze má mít navíc ještě třetí fotoaparát

HMD Global dnes rozeslalo pozvánku na svou konferenci 2. dubna, kdy má prý představit novou Nokii X71. Zařízení bude nejprve pouze pro asijský trh, ale později se má dostat i na západ jako Nokia 8.1 Plus. Mohlo by přitom jít teoreticky o vlajkový model výrobce, jelikož Nokii 9 PureView považuje HMD za speciální zařízení a rozhodně prý nejde o vlajkový model pro letošní rok. 

Nechme se tedy překvapit, co si pro nás Nokia nakonec chystá. Jisté je pouze jedno. Nokia X71 nabídne skvělý fotoaparát. Má zde být totiž 48Mpx senzor od Sony, který najdeme v řadě levnějších vlajkových lodí od ostatních výrobců. Dále tu má být také druhý širokoúhlý fotoaparát se 120°záběru. To vše doprovází samozřejmě optika Zeiss. Vzhledem k mým zkušenostem s tímto 48Mpx senzorem a foťákem v Nokii 8.1 mám tedy od Nokie vysoká očekávání.  

Co se displeje týče, bude tento model prvním telefonem Nokie s průstřelem pro přední kamerku. Rozměry má pak jít o 6,22palcový panel a čtečka otisků prstů v něm nebude. Podle renderů má být na zádech, takže lze říci, že vepředu bude opět skvělý HDR IPS panel. Hodí se také zmínit, že Nokia X71 a Nokia 8.1 Plus nebudou úplně identická zařízení. Model X71 má mít ještě třetí fotoaparát, zatímco západní 8.1 Plus se bez něj asi obejde. Stejně tak to má třeba i LG G8Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.