Z tiskárny do ulic. NERA je první elektrický motocykl na světě vyrobený kompletně 3D tiskem Prodej se však bohužel neplánuje

20.11.2018 17:30 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • NERA se skládá pouze z 15 součástí a všechny vzešly s 3D tiskárny
  • Pouze světla, elektrický motor a baterie nebyly vytisknuty

Elektřinou poháněná auta se stala velice rychle během posledních let běžnou záležitostí. Tesla pomohla zpopularizovat čistě elektrický pohonný systém a ten se nyní šíří. Již delší dobu tak můžete být zvyklí třeba na elektrické koloběžky, skútry a občas i plnohodnotné motocykly. To vše zní velice moderně, ale novému motocyklu NERA nesahá nic z toho ani po kotníky. 

NERA je prvním motocyklem na světě, který je vyroben čistě za pomoci 3D tiskárny. Nejedná se však bohužel o kousek, který si najde cestu na komerční trh. Tento futuristický vyhlížející elektrický oř je pouze ukázkou toho, co může společnost NOWlab dokázat vyrobit s použitím svého speciálního materiálu pro 3D tiskárny. Samotný motocykl se skládá pouze z 15 vytisknutých dílů a je plně funkční. Vytisknutá je kupříkladu karosérie, samotný rám, vidlice, sedlo, a dokonce i pneumatiky.

 

Jediné součásti, které nebyly vytisknuty jsou všechny elektrické obvody motoru v zadní části stroje, světla a soustava baterií rozmístěných napříč celým tělem. Karosérie je přitom vyrobena z měkčího typu materiálu, takže je vysoce flexibilní a nezničí se tak snadno. 

O samotných parametrech motocyklu NERA se mi však bohužel nepovedlo nic zjistit. Maximální rychlost, výdrž baterií a podobně vám tedy sdělit nemohu. Přeci jen jde pouze o předvedení toho, co lze pomocí tiskáren vyrobit. O samotný motocykl jako takový tady vůbec nejde. Což je ovšem celkem škoda. Už by si stačilo jen vytisknout helmu a vyrazit do ulic. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.