YouTube a Twitch dostanou konkurenta. Facebook vydá zítra novou herní aplikaci Půjde o prostou kopii Twitche?

20.04.2020 12:00 / od Michal Šrajer
foto: techarena.cz
  • Facebook Gaming bude novou aplikací sloužící pro streamování mobilních her.
  • Jde tak v podstatě o konkurenci pro Twitch i se svou napodobeninou bitů.
  • Facebook má však navíc různé sociální prvky a můžete v aplikaci i hrát jednoduché hry, které z Facebooku už dobře známe.

Facebook se stále snaží prosadit ve světě video tvorby. Před pár lety zažila totiž služba velký růst v konzumaci video obsahu a uživatelé začali na Facebook postupně vydávat své kompilace, kratší videa a postupně se sem dostaly i několika hodinové streamy. Bohužel však zájem velice rychle opadl a Facebook jako streamovací platforma se nyní snaží udržet v boji s YouTube a Twitchem jak jen může.  

Nejnovější zbrání v tomto konfliktu má být pak speciální aplikace dedikované pro hráče. Facebook Gaming vyjde už zítra a má se jednat v podstatě o vlastní Twitch. Byť zde budou navíc různé sociální funkce a pár jednoduchý her, které mohou uživatelé aplikace hrát mezi sebou, primární funkcí je streamování her a konzumace tohoto video obsahu. Streamovat přitom můžete stisknutím jediného tlačítka přímo z telefonu jakékoli mobilní hry, které máte nainstalované, a ne pouze ty, které se nacházejí v samotné aplikaci. Neskončíte tedy pouze se streamy piškvorek a házení míče do obruče.


Že se jedná o jasný útok zejména na Twitch dokazují také “stars” (hvězdy). Aplikace v sobě totiž nemá mít žádné reklamy, namísto nich budou streameři placeni pomocí těchto "hvězd", které jim mohou fanoušci posílat. Jedná se tedy v podstatě o kopii bitů z Twitche

Nový Facebook Gaming bude k dispozici nejprve pouze pro Android, jelikož verze pro iOS zatím stále ještě čeká na schválení od Applu. Vzhledem ke striktním pravidlům jeho App Storu je ovšem možné, že streamování jakékoli hry na iOS nebude možné. Avšak věřím, že to má Facebook už odzkoušené. Přeci jen je chystaná aplikace v beta testování v pár regionech už 18 měsíců. 

Zároveň je ale na pováženou, zda Facebooku zrovna dedikovaná herní aplikace pomůže k většímu rozšíření svých videí. I samotné YouTube mělo ostatně dedikovanou Gaming aplikaci, ale minulý rok jí po čtyřech letech provozu kompletně zrušilo. Twitch zkrátka z trůnu jen tak něco nesesadí a Facebook podle mě tím největší vyzyvatelem opravdu není. Většina velkých osobností zůstává totiž na Twitchi, YouTube a případně nověji i Mixeru od Microsoftu.

  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • jindrichada-20. duben 2020

    Na Facebooku už nějací čeští uotubeři steamují a je to vpodstatě kopie Twiche už teď na ofiko stránkách/aplikaci Facebooku a jsem zvědavý, jak rychle se streameři přesunou.

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.