Xperia XZ4 má mít obří baterii v působivě tenkém a lehkém těle Ani Galaxy Note 9 není tak působivý

30.01.2019 13:00 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Poslední únik potvrzuje 6,5palcový OLED displej v poměru 21:9 či Snapdragon 855 s 6 GB RAM
  • Překvapením je však 4400mAh baterie, která se má vejít do těla, jenž je lehčí a tenčí než předchozí Xperia XZ3 či Galaxy Note 9
  • Chybět nemá samozřejmě ani bezdrátové nabíjení, voděodolnost nebo Android 9.0 Pie

Jen měsíc nás dělí od odhalení Xperie XZ4, ale přesto neunikají informace o nové vlajce od Sony ani zdaleka v takových počtech jako třeba o Galaxy S10. Přesto se dnes dozvídáme o zařízení pár zajímavý specifikací, kterými by mohla Xperia převálcovat konkurenci. Unikl totiž seznam hlavních parametrů hardwaru telefonu na čínské sociální síti Weibo a podle nich se máme na co těšit. 

Předně se potvrzují předchozí zvěsti. Telefon má mít vysoký 6,5palcový OLED HDR displej s širokoúhlým poměrem stran 21:9 a jemným Quad HD+ rozlišením. Procesorem má být výkonný Snapdragon 855 s 6 GB RAM, který se prý v Xperii blíží skóre 400 tisíc bodů v AnTuTu. Nově se dozvídáme, že uložiště má mít 128 GB, nemá chybět slot pro microSD kartu, bezdrátové Qi nabíjení, voděodolnost IP65/IP68 a ani Android 9.0 Pie. 


Zdaleka nejzajímavějším parametrem je však baterie. Má se totiž chlubit kapacitou 4400 mAh. To není jen více, než nabízejí stejně velcí konkurenti, ale hlavně jde o zarážející kapacitu vzhledem k tloušťce a váze zařízení. Takto velká baterie by se měla podle úniklého dokumentu vměstnat do těla o tloušťce pouhých 8,2 mm a váze 191 gramů. Jen pro srovnání Xperia XZ3 s menším displejem a jen 3300mAh baterií váží 193 gramů a tloušťka činí 9,9 mm. Dokonce i konstrukčně úchvatný a podobně velký Galaxy Note 9 má menší 4000mAh baterii v těle o hmotnosti 201 gramů a tloušťce 8,8 mm. 

Jak vidíte, jedná se o neuvěřitelné hodnoty, kterým se až těžko věří. Máme tedy vesměs tři možnosti. Buď se Sony povedl konstrukční zázrak, nebo bude nakonec ve skutečnosti telefon tlustší a těžší, nebo bude špatně kapacita baterie a dostaneme dříve spekulovaných 3900 mAh. Ať už je to však jakkoli, tak minimálně já se Xperie XZ4 už nemohu dočkat. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.