Xperia XA3 dostává nové jméno a už má i cenu Prodeje moc nadějně nevypadají

15.02.2019 12:00 / od Tomáš Hubáček
foto: techarena.cz
  • Xperia XA3 přijde na trh pod jménem Xperia 10 a dočkáme se také Xperie 10 Plus
  • U obou telefonů už známe základní specifikace, které spadají do střední až nižší střední třídy
  • Ceny jsou ovšem nadsazeny optimisticky vysoko

Vypadá to, že Sony hodlá po delší době opět změnit jména svých telefonů. Nebojte, Xperia stále zůstává, ale ten zbytek už je velkým otazníkem. Podle všeho změní Xperia XA3 a XA3 Plus své jméno na Xperia 10 a Xperia 10 Plus. Tato změna samotná nám ovšem o důvodech, proč tak Sony učinilo nic neříká. Změna by dávala smysl, kdyby lidé nechápali rozdíl mezi řadou XA a XZ, ale to nemůžeme potvrdit. Zároveň nyní visí velký otazník nad jmény dalších modelů. Jmenuje se Xperia XZ4 pořád XZ4, nebo dostane také jiné označení? A nebude v tom nyní naopak větší zmatek? To ukáže až čas. 

Dost už ale o jménech. Na veletrhu MWC se má představit nakonec tedy Xperia 10 s protáhlým 5,9palcovým Full HD+ displejem v poměru 21:9, který má velice tenké rámečky po bocích a vespod. Zato má ovšem zařízení výrazné čelo, což dělá tento design velice unikátní mezi ostatními smartphony. V podstatě vypadá nová Xperia jako Xiaomi Mi Mix vzhůru nohama. Procesorem má být Snapdragon 630, RAM má mít 3 GB a úložiště 64 GB. Na zádech je duální fotoaparát s hlavním 13Mpx senzorem a 5 Mpx senzor pro měření hloubky ostrosti. Baterie se dobíjí skrz USB-C a její kapacita činí 2870 mAh. 


Dále se představí také Xperia 10 Plus s větším 6,5palcový Full HD+ displejem ve stejném poměru a se stejným designem. Stejně jako displej se zvýší i výkon díky Snapdragonu 660 a 4 GB RAM. Uložiště má opět 64 GB, avšak má být k dispozici i verze s 6 GB RAM. Zadní duální fotoaparát se mění na hlavní 12Mpx snímač a 8 Mpx senzor, který bude bohužel využíván pravděpodobně stále jen pro rozmazání pozadí. Baterie se zastaví na 3500 mAh a USB-C je samozřejmostí.  

To vše by nemuselo znít špatně, pokud by byla atraktivní cena, ale to u Sony naneštěstí ani tentokrát nehrozí. Xperia 10 se Snapdragonem 630 a 3 GB RAM by měla podle posledních informací stát 350 euro, což nám dává necelých 9 tisíc korun. Větší Xperia 10 Plus má pak stát 430 euro. To už je zase 11 tisíc korun a staví to Sony do souboje s ještě daleko silnějšími a vybavenějšími telefony. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • kolacekdalibor-15. únor 2019

    Tak jestli se potvrdí parametry hlavně Xperia 10 a taky ta cena...tak to se někdo u Sony už opravdu zbláznil.

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.