Xperia 5 Mark II uniká na renderu. Dostane tlačítko navíc a výrazně vyšší cenu Těšíte se na další Xperii?

26.08.2020 18:00 / od Honza Nuc
foto: techarena.cz
  • Model Xperia 5 představilo Sony minulý rok na veletrhu IFA 2019 a už je čas, abychom se dočkali nástupce.
  • Nový telefon samozřejmě japonská společnost plánuje vydat a my už konečně víme, jak bude vypadat.

První snímky telefony a informace zveřejnil známý leaker Evan Blass známý na sociálních sítích jako EvLeaks. Xperia 5 II by měla mít opět displej v poměru stran 21:9 (tedy protáhlý) a očekáváme úhlopříčku 6,1". Boční rámečky displeje by měly být opravdu tenké a dočkáme se pouze tlustších rámečku na horní a spodní straně. Díky tomu ale nebude muset mít zařízení žádný výřez v displeji pro přední kamerku, jako měla třeba Xperia L4

Na zadní straně telefonu bude trojlístek fotoaparátů umístěných ve vertikálním modulu, který má vypadat v podstatě stejně jako u modelu Xperia 1 II a za fotoaparáty bude opět stát společnost Zeiss. Pravděpodobně se bude jednat o stejné senzory jako má Xperia 1 II, protože v minulém roce tomu bylo stejně. Očekáváme tedy hlavní 12Mpx kameru se světelností f/1,7, 12Mpx teleobjektiv s trojnásobným optickým zoomem a 12Mpx širokoúhlý senzor se záběrem 124°. Xperia 1 II má ještě dodatečný ToF senzor, ale u Xperie 5 II pravděpodobně nebude. 

Zajímavá jsou však tlačítka na boku telefonu. Úplně nahoře na pravé straně by mělo být tlačítko pro ovládání hlasitosti, pod ním pak zamykací tlačítko se senzorem otisků prstů v něm. Překvapivá je ale přítomnost dalších dvou tlačítek. Ta by teoreticky mohla ovládat fotoaparát. Uživatelé by tak pomocí nich mohli vyvolat fotoaplikaci a poté i vyfotit snímek, případně přibližovat a oddalovat. Přesné funkce se dozvíme brzy.

Co se týče dalších specifikací, očekáváme procesor Qualcomm Snapdragon 865 v kombinaci s 8GB RAM a 256GB vnitřním úložištěm s podporou microSD karty. Telefon poběží na nadstavbě Sony založené na Androidu 10. Aktualizace na Android 11 by však měla zřejmě dorazit vzápětí po představení. Dočkat bychom se měli snad i stereo reproduktorů a 3,5mm konektoru. Kapacitu baterie bohužel neznáme. 

Sony má s cenovkou Xperie 5 II zamávat a měla by údajně stát kolem 25 tisíc korun.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • Dzounas-27. srpen 2020

    Tlačítko spouště fotoaparátu je jedno z nejvíce zbytečných tlačítek, které kdy bylo na telefonu. Za dva roky používání Xperie Ion jsem ho použil párkrát a to ještě pouze ze začátku. Líbila se mi myšlenka neťukat prstem do telefonu jako to dělal každý. Ale pak přišla skutečnost...držet telefon v ruce, druhou mačkat nějaké tlačítko na boku telefonu akorát vedlo k rozmazání fotky. V dnešních telefonech to díky AI bude o něco lepší, ale přijdou horší světelné podmínky a bude to stejně k ničemu.

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.