Xperia 1.1 má mít foťáky z Galaxy S20+ a Xperia 9 zase obří čelo Očekávat máme také 8K video

17.02.2020 10:44 / od Michal Šrajer
/Photos/blog-386/hv20.jpg
  • Nové úniky hovoří o dalším vlajkovém Sony tentokrát jako o Xperii 1.1, avšak ani Xperia 5 Plus není stále vyloučena.
  • Telefon má mít úplně stejnou soustavu zadních fotoaparátů, jako má už nyní Galaxy S20+.
  • Levnější Xperia 9 se Snapdragonem 765 úniká pro změnu na prvním renderu.

Po kratší době se dozvídáme opět o nových Xperiích, které se mají představit již 24. února v 8:30 ráno. Očekáváme zatím nástupce obří Xperie 1 a nějakou další střední třídu, která Sony už hodně dlouho chybí. Vlajkový model pod názvem Xperia 5 Plus, nebo Xperia 1.1, jsme probírali už několikrát a stejně jako posledně si i dnes popovídáme o fotoaparátech, kterými se má zařízení pochlubit.

Podle zdroje Zachbuck bude mít minimálně jedna z vlajkových Xperií, všimněte si množného čísla, stejný fotoaparát jako Galaxy S20+. To znamená, že bychom tu měli nový 12Mpx hlavní fotoaparát, jenž už pro Samsung vyrábí Sony, dále 64Mpx teleobjektiv, 12Mpx širokoúhlý objektiv a ToF senzor. Telefon má být schopen také natáčet nejen 8K video, ale rovnou 8K HDR video. Přitom i 4K HDR záznam je stále vcelku vzácností.

Pár detailů však v této zprávě nesedí. Minimálně polovina fotoaparátů v tomto mobilu by musela být od Samsungu a opravdu si nemyslím, že ta pověstná japonská hrdost by něco takového dovolila. Nemluvě o faktu, že u Xperie 1 a Xperia 5 nebyl už problémem hardware. Sony musí nyní zapracovat především na softwaru. Processing zaostával, noční režim zrovna tak a HDR bylo tím vůbec největším mínusem telefonů.  

Druhou věcí je poté uniklý render Xperie 9. Tam má být novou vyšší střední třídou se Snapdragonem 765 a očividně enormním čelem. Designově telefon nevypadá špatně díky téměř zcela chybějícím ostatním rámečkům, ale to čelo je až nesmyslně obří na to, že je v něm podle všeho pouze jedna malá přední kamerka a malý reproduktor. Navíc je obrázek plný šumu a jdou vidět stopy po úpravách. Je tedy dost dobře možné, že se jedná o podvrh.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.