Xiaomi vysvětluje, proč se v dohledné době nedočkáme jejich 100W nabíjení Není zatím praktické ani bezpečné

05.02.2020 11:16 / od Michal Šrajer
JBL BAR 5.1
  • Lu Weibing opět vysvětluje proč Xiaomi nesasadí novou technologii, kterou už mají ve funkční podobě.
  • Tentkrát došlo na 100W drátové nabíjení, které prý bohužel snižuje kapacitu baterií o 20 %.
  • Zároveň by bylo mnohem nákladnější a komplikovanější vytvoření zabezpečení zařízení.

Před pár dny se viceprezident Xiaomi Lu Weibing rozpovídal o důvodech, proč se zatím nedočkáme v telefonech Xiaomi, Redmi či Poco přední kamerky umístěné přímo pod displejem. Xiaomi už prototyp této technologie má, ale zkrátka má stále své nedostatky a podobně dnes obhajuje Lu také absenci 100W drátového nabíjení jménem Super Charge Turbo. To dokázalo mimochodem loni v březnu dobít na zveřejněném videu 4000mAh baterii za pouhých 17 minut.

Nicméně dnes nám Lu potvrdil, že 100W nabíjení se skutečně zatím jen tak nedočkáme a vrcholem bude 66W nabíjení, jež najdeme v chystaném Xiaomi Mi 10 Pro. Důvodů je hned několik, a to jak praktických, tak bezpečnostních. Jako hlavní důvod uvedl Lu fakt, že podle předběžných testů mají baterie se schopností nabíjet až 100W rychlostí zhruba o 20 % menší kapacitu.  

"Vezměte si dva telefony s fyzicky úplně stejně velkou baterií. Jeden telefon má pouze 30W nabíjení, ale díky fyzikálním vlastnostem je možné, aby měla daná baterie 5000 mAh. Zato 100W nabíjení by snížilo efektivní kapacitu oné baterie na 4000 mAh." To je krátký popis problému z překladače, takže berte informace s rezervou. Lu se rozepisoval pouze na sociálních sítích a nejedná se o oficální vyjádření společnosti.

To snížení kapacity se prý Xiaomi nelíbí ještě z jednoho důvodu. Každý chce letos pořádně rozjet prodej 5G telefonů a ty vyžadují spíše velkou baterie než rychlé nabíjení. Proto šel vývoj 100W nabíjení stranou. Zároveň je tu poté zmiňovaná bezpečnost. Tak rychlé nabíjení vyžaduje speciální ochranné prostředky, které musejí být prý dělané na míru konkrétním zařízení. Xiaomi Mi 11 se 100W nabíjení by tedy muselo mít trochu jinou ochranu než Redmi K40 se stejným 100W nabíjením. Což je samozřejmě náročnější na výrobu a také dražší. Xiaomi však hodlá nadále rychlost nabíjení zvyšovat, jen potrvá delší dobu než se dostaneme na těch bláznivých 100W. Letos a patrně i příští rok to nebude. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.