Xiaomi Redmi Note 7 by mohlo ve střední třídě školit ostatní... ale ne u nás Lepší výbavu jen tak nenajdete

01.03.2019 15:12 / od Michal Šrajer
/Photos/Redmi_7_galerie1.jpg/Photos/Redmi_7_galerie2.JPG/Photos/Redmi_7_galerie3__1_.jpg/Photos/Redmi_7_galerie4.jpg
  • Xiaomi chystá již brzy vypustit na náš trh Redmi Note 7 za velice atraktviních 6 tiscí korun
  • Za to dostane v podstatě Mi 8 Lite s větší baterkou, 3,5mm jackem a 48Mpx fotoaparátem
  • Nezarmoutí ani Snapdragon 660, USB-C nebo velký Full HD+ displej kapkovitým notchem

Byť si již brzy Xiaomi Redmi Note 7 otestuji pořádně v recenzi, tak jsem se přeci jen na stánku Xiaomi na veletrhu MWC u pultu Redmi zastavil. Jen abych se dozvěděl, co mě čeká. A na co jsem tedy přišel? Že Note 7 by se dal klidně označit jako Mi 8 Lite Plus nebo Mi 8 Lite na steroidech. Telefon totiž s Mi 8 Lite sdílí hardware v podobě Snapdragonu 660 a také celkový design.  

Záda jsou ovšem z lesklého plastu a ne skla, přičemž vepředu je zase daleko menší kapkovitý notch s 20Mpx kamerkou. Celkově působí telefon dobře, byť vás nijak zvlášť neuchvátí. Možná ale překvapí, že je v ruce celkem lehoučký, a to i přes velkou 4000mAh baterku, jež dobijete rychle přes USB-C. Co určitě spoustu z vás potěší je 3,5mm jack, který zde na rozdíl od Mi 8 Lite nechybí. 

6,3palcový Full HD+ displej jako takový mě kvalitou nenadchl, ale pořád jde o dobrý standard, který si Xiaomi drží téměř u všech modelů. Daleko zajímavější než konstrukce bude pak určitě fotoaparát. Note 7 má v sobě nový 48Mpx snímač se světelností f/1.8. Teď si můžete říct, že zde bude tedy stejně úžasný foťák jako v Honoru View 20, ale není tomu tak. Zde není senzor od Sony, ale ISOCELL od Samsungu.  

Bohužel se ukázalo, že nakonec bude v Evropě verze Redmi Note 7 s pouze 12Mpx foťákem...Technologie funguje stejně a slibuje stejné výhody, ale očividně si našel senzor Samsungu zatím místo v levnějších modelech, zatímco ekvivalent od Sony našel domov ve vlajkovém Honoru i Xiaomi Mi 9. To nám může o kvalitách ledacos napovědět. Krátce jsem si chtěl foťák vyzkoušet už tady a je pravda, že pár fotek se vážně povedlo, ale většinou byl obraz plný zvláštních artefaktů, rozmazání a zdvojení objektů. Spojování pixelů či optimalizace není očividně v tomto kousku ještě to pravé ořechové. Mimochodem je tu i druhý 5Mpx senzor pro rozmazání pozadí a telefon neumí nahrávat 4K videa.

Celkově na mě však Redmi Note 7 zapůsobilo dost dobře. Je to skutečně jen větší a vylepšené Mi 8 Lite s daleko větší baterkou. Zásadní bude pak zejména ten foťák. Pokud bude tento nový senzor ještě lepší než ten skvělý foťák u Mi 8 Lite, tak nebude letos už mnoho důvodů, proč radši nesáhnout po Redmi. To by mohlo totiž stát zhruba nějakých 6 tisíc korun v základnaí verzi, což je na úrovni Huawei P Smart 2019. Bohužel se však bavíme pouze o verzi telefonu, jež byla k vyzkoušení na MWC. Do Evropy nakonec prý dorazí upravaná verze zařízení s 12Mpx hlavním snímačem a pouze verze Note 7 Pro dostane 48Mpx snímač. "Pročko" ovšem zase příjde v Evropě o výkonnější Snapdragon 675.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.