Xiaomi Redmi K30 bude mít kromě 5G i průstřel v displeji Uvidíme, jestli přijde už za půl roku po představení K20

15.10.2019 09:00 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Xiaomi uvede v příštím roce dostupné 5G telefony.
  • Redmi K30 má být první telefon s průstřelem v displeji.

Jedny z nejpopulárnějších telefonů letošního roku jsou bezesporu přístroje z početné řady Xiaomi Mi 9 a není tedy divu, že už se objevují informace o dalších připravovaných modelech. Redmi K30 je přímým nástupcem Redmi K20 alias pro evropský trh Xiaomi Mi 9T a první dostupné informace chystaného telefonu vypadají velice slibně. Zatímco mnoho výrobců má v nabídce své 5G verze telefonů, které se drží stabilně nad 20 tisíci korunami, Redmi K30 by měla přinést 5G do vyšší střední třídy cenového spektra.


Kromě 5G by mělo nové Redmi (Xiaomi) přijít jako první s průstřelem v displeji pro přední kameru. A nebude to průstřel jednoduchý, ale rovnou dvojitý, podobně jak jej znáte ze Samsungu S10+. Detailnější specifikace předních kamer zatím neunikly, ale v podstatě existují pouze 2 varianty druhé kamery. Buď se bude jednat, stejně jako u S10+, o kameru pro rozmazání pozadí, nebo pro širokoúhlý režim.

Samozřejmě se jedná o prvotní informace a tak ještě není známa cena, ale pokud budeme vycházet z ceny Xiaomi Mi 9T, budeme se pohybovat kolem ceny 10 tisíc korun včetně DPH. Zajímavou zprávou je ovšem to, že podle Xiaomi se u K30 nebude jednat o jejich nejlevnější model s 5G. Pravděpodobně se tedy příští rok dočkáme konečně masově dostupnějších 5G telefonů. Teď na to ještě připravit evropskou infrastrukturu, protože obchodní válka USA vs Čína vše značně komplikuje a zpomaluje.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.