Xiaomi představuje vlastní odpověď na bezdrátová sluchátka Apple AirPods Jmenují se originálně AirDots

07.11.2018 13:00 / od Michal Šrajer
/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__1_.jpg/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__2_.jpg/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__3_.jpg/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__4_.jpg
  • Sluchátka nabídnou dotykové ovládání a nabíjejí se pomocí vlastního pouzdra jako AirPods
  • Xiaomi ovšem vsadilo na jiný design a špunty namísto pecek
  • Xiaomi AirDots se prodávají zatím jen v Číně a to za necelých 700 korun

Je dobře známo, že žádnému výrobci není cizí kopírování od svých konkurentů. Koneckonců bylo Xiaomi známo zezačátku dlouho jako “čínský Apple”. Nemůže tedy překvapit, že dnes představilo právě Xiaomi také vlastní odpověď na bezdrátová sluchátka Apple AirPods. Problém ale není v samotném designu, ten okopíroval do detailu mnohem více Huawei. Xiaomi ovšem pojmenovalo svá sluchátka AirDots, takže zcela jasně odkazují na svou předlohu.  


Stejně jako u sluchátek od Applu můžete i zde ovládat přehrávání hudby pouhým klepáním na sluchátko. Pochopitelně pak dostanete k AirDots také malé nabíjecí pouzdro, do kterého stačí sluchátka dát a ty se začnou okamžitě nabíjet. Na rozdíl od AirPods nevsadilo ale Xiaomi na pecky a přichází se špunty, které lépe izolují okolní hluk a třeba mě sedí nesrovnatelně lépe v uších. Zajímavostí je poté také podpora nejnovějšího Bluetooh 5.0

Je samozřejmě otázkou, jak kvalitní zvuk AirDots od Xiaomi nabídnou, jelikož stojí v přepočtu bez daně jen necelých 700 korun. Prozatím jsou k dispozici pouze v Číně. Na našem trhu se může ovšem cena jako vždy výrazně lišit. V každém případě je skvělé, že s vymírajícím 3,5mm jackem začínají i samotní výrobci více investovat do bezdrátových sluchátek a tlačí jejich cenu níže. Mám tedy velkou naději, že příští rok dostaneme u vlajkových Xiaomi tahle sluchátka už rovnou v prodejním balení. Začátkem letošního roku představilo koncekonců Xiaomi velice levnou bezdrátovou nabíječku a ta se stala hned součástí prodejního balení nového Xiaomi Mi Mix 3.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.