Xiaomi představilo Mi Note 10, Mi Note 10 Pro a Redmi Note 8T pro Evropu. Známe ceny Nejsou zrovna nejnižší

06.11.2019 16:26 / od Honza Nuc
foto:  Xiaomi
  • Xiaomi představilo nové telefony založené pod označením Mi CC9 Pro a Mi CC9 Premium Edition.
  • Telefony budou dostupné také na evropském trhu, ale pod označením Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro.
  • Xiaomi nakonec představilo ještě jeden levnější telefon s označením Redmi Note 8T.

Telefony z řady Mi Note 10 nabízejí sestavu pěti fotoaparátů na zadní straně, přičemž ten hlavní má 108 Mpx a jedná se o senzor ISOCELL Bright HMX od Samsungu, který už má Mi Mix Alpha. Senzor je poměrně velký a je tak lépe uzpůsobený tomu, aby na něj dopadalo více světla, což nahrává především nočním fotografiím. Samozřejmě je zde opět spojování čtyř pixelů do jednoho, tudíž jsou výsledné fotografie 27 megapixelové. Je ale možnost vyfotit i fotografii v plném rozlišení. U fotoaparátu nalezneme rozdíl mezi Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro. Klasická verze má totiž systém čoček složený ze sedmi kusů, verze Pro jich má osm.

Kromě 108 Mpx objektivu nalezneme u obou telefonů 5 Mpx teleobjektiv s pětinásobným optickým zoomem a optickou stabilizací. Objektiv umí dále desetinásobný hybridní zoom a padesátinásobný digitální zoom. Dalším objektivem je pak 20 Mpx širokoúhlý senzor, 12 Mpx objektiv pro focení portrétů a makro objektiv. Video telefon umí natáčet ve 4K při 30 FPS. Na přední straně nalezneme 32 Mpx selfie kameru v kapkovitém výřezu.

Řada Mi Note 10 má 6,43" OLED displej, který je na bocích lehce zahnutý. Nemělo by se jednat o velké zakřivení jako u některých telefonů, ale zařízení to (alespoň na fotkách) dodává prémiovější design. V telefonu tepe procesor Qualcomm Snapdragon 730G v kombinaci s 6/8GB RAM a 128/256 GB vnitřním úložištěm. Potěšující je především baterie, která má kapacitu 5260 mAh s podporou rychlého 30W nabíjení. Telefon se tak dobije na do plné kapacity za 65 minut. Dále nechybí NFC, infračervený port a dokonce 3,5 milimetrový konektor pro zapojení sluchátek. 

Už známe dokonce ceny, za které bude Xiaomi telefony prodávat. Xiaomi Mi Note 10 ve variantě 6/128 GB bude stát 13 990 korun a Xiaomi Mi Note 10 Pro s 8/256 GB bude stát 16,5 tisíc korun. Telefony jdou do prodeje v Německu už 11. listopadu, dá se tedy očekávat, že i v České republice budou dostupné k tomuto datu.

Xiaomi Redmi Note 8T

V případě dalšího telefonu Redmi Note 8T se jedná o levnější mode. Uvnitř telefonu tepe procesor střední třídy Snapdragon 665 v kombinaci se 4GB RAM a 64 GB vnitřním úložištěm. Zařízení má 6,3" Full HD+ displej s kapkovitým výřezem. 

Na zadní straně nalezneme 48 Mpx objektiv od Samsungu, 8 Mpx širokoúhlý objektiv a 2 Mpx makro senzor s 2 Mpx senzorem pro hloubku ostrosti. Přední selfie kamera má 13 Mpx. Uvnitř telefonu je slušná baterie o kapacite 4000 mAh s 18W nabíjením pomocí USB-C. Redmi Note 8T dostal do vínku dokonce NFC pro placení.

Telefon bude stát 199 €, tedy 5 tisíc korun a bude dostupný v černé, modrofialové a perleťové barevné variantě.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.