Xiaomi opět posouvá hranice. Mi Mix 3 s vysunovací konstrukcí přichází Ani za výbavu se nemusí vůbec stydět

25.10.2018 10:30 / od Michal Šrajer
/Photos/oneplus7_colors.jpg/Photos/oneplus7_colors_small.jpg
  • Cena telefonu s 6GB RAM startuje na 13 tisících korunách a šplhá až ke 20 tisícům
  • Výkonný hardware poté vyzdvihuje až 10 GB RAM, bezdrátové nabíjení a příští rok i 5G
  • Vysunovací telefon s tenkými rámečky nabídne nejlepší duální fotoaparát, který kdy Xiaomi nasadilo

Doba vysunovacích telefonů nám opět klepe na dveře a prvním kdo se rychle přihrnul ke klice je Xiaomi. Dnes představený model Mi Mix 3 opět posouvá hranice rámečků a je nepochybně náznakem směru, kterým se vydají příští rok i další velcí výrobci. Jak je patrné z obrázků, telefon má skutečně minimální rámečky, avšak zároveň se neuchýlil k výřezu v displeji. Namísto toho je dvojice přední kamerek schována přímo v těle díky vysunovacímu mechanismu.  

U toho zvolilo ovšem Xiaomi jednoduší přístup. Zatímco Oppo a Vivo mají motorky, které automaticky vysunou fotoaparáty, tak u Mi Mixu 3 prostě jen fyzicky vyšoupnete pohybem záda nahoru/displej dolů nahoru a tím odhalíte kamery. Jde tedy o naprosto stejný přístup, jaký jsme měli u telefonů před nějakým 15 lety. CEO společnosti přitom slibuje, že vysunování telefonu jen tak z nudy bude stejně relaxační jako kdysi. Magnetický mechanismus, který vysunování umožňuje má dle Xiaomi vydržet bez potíží 300 tisíc vysunutí, než by šli vidět známky nějakého opotřebení. Jak to bude v reálů po měsících nošení a zanášení prachem je ovšem otázka. S vysunováním jdou ruku v ruce také tradiční “gesta”, kdy vysunutím třeba přijmete hovor nebo automaticky zapnete selfie kameru a podobně. 

To vše kvůli 6,4palcovém Full HD+ OLED displej, který pokrývá dle vyjádření výrobce úžasných 93,4 % přední strany. Samotné předení kamerky mají poté 24 Mpx a 2 Mpx, takže slouží tato kombinace jen pro portrétní režim. Za zádech je poté hlavní 12Mpx snímač s velkými pixely a 12Mpx teleobjektiv s dvojnásobným zoomem. Tato dvojice vysloužila zařízení celkem 103 bodů ve fotografickém benchmarku DxO, čímž Xiaomi dorovnává 103 bodů Galaxy Note 9. iPhone XS Max se 105 body či Huawei P20 Pro 109 body jsou na tom pochopitelně lépe, ale čistě ve fotkách získal Mi Mix 3 108 bodů, což je o bod více než u Galaxy Note 9. Jediné, co foťáku strhlo v benchmarku body, jsou často nepřirozené barvy v interiérech a relativně velké množství šumu ve fotkách i videích. Mimochodem zvládá telefon také natáčet super slowmotion videa v 960 FPS

Pokud se podíváme na zbytek telefonu, tak v keramických zádech najdeme tradiční čtečku otisků prstů a pod tím vším dříme 4000mAh baterie. Hnacím motorem je Snapdragon 845, který může podporovat až 10 GB RAM. To děla z Mi Mixu 3 po herním Black Sharku Helo už druhý telefon od Xiaomi s tak velkou RAM a celkově druhý takový telefon na světě. Úložiště může mít až 256 GB, nechybí NFC, rychlé 10W nabíjení přímo v balení skrz USB-C, bezdrátové nabíjení a příští rok se má do Evropy dostat i 5G varianta telefonu. 

A nyní už k cenám a variantám. Nejlevnější verze Xiaomi Mi Mix 3 s 6 GB RAM a 128GB úložištěm by mohla stát v přepočtu s daněmi nějakých 13 tisíc korun. Vyšší 8GB/128GB vyjde na něco málo přes 14 tisíc korun a pokud chcete jen větší 256GB úložiště připlatíte si ještě na necelých 16 tisíc. Úplně nejdražší je poté speciální “Palácová Edice” telefonu v zelené barvě a 10 GB RAM navíc. Za tohoto mazlíka si řekne Xiaomi pochopitelně už 20 tisíc korun


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.