Xiaomi Mi Mix Alpha je futuristický telefon s displejem kolem dokola Wow efekt zaručen

24.09.2019 15:07 / od Honza Nuc
foto:  Xiaomi
  • Samsung Galaxy Fold nebo Huawei Mate X. Ohebné telefony, které zanechaly výraznou stopu v globálním měřítku.
  • Nyní se k těmto dvěma zařízením přidává také Xiaomi Mix Alpha. Telefon, jehož schránka je vytvořená převážně z displeje.

Vypadá jako telefon ze vzdálené budoucnosti, který má zatím existovat pouze v konceptech designérů a snílků. A přece jen je skutečný. Mám tím na mysli nový extrémní telefon od Xiaomi s označením Mix Alpha. Název Alpha mi přitom evokuje něco, co má právo vést a je lídrem, v tomto případě lídrem trhu. Tomu tak prozatím zřejmě nebude. Je to hlavně cenovkou, kterou zmíním netradičně už na začátku článku. Je stejně tak neuvěřitelná jako sám telefon, uvažte sami - 2812 dolarů. To je čistě v přepočtu na koruny bez daně nějakých 66 tisíc korun. Telefon je tak podstatně dražší než třeba Samsung Galaxy Fold. Není se ale čemu divit. První vlaštovky nových technologií to tak mívají.

Pojďme ale konečně ke konkrétním specifikacím. Mix Alpha má kostru z titanové slitiny a chlubí se OLED panelem jménem Surround Display, tedy v překladu prostorový displej. Ten zabírá přes 180,6 procent celého zařízení, jak se Xiaomi chlubilo. Rozlišením a konkrétní velikostí se ovšem Xiaomi nepochlubilo. Displej ruší akorát velice úzké rámečky na horní a spodní straně displeje, které následně přecházejí na zadní straně v úzký keramický pás s fotoaparáty, jež jsou kryté safírovým sklem.

Ty jsou mimochodem také ultimátní jako celé zařízení. Hlavní senzor má 108 Mpx a dokáže vyfotit snímky v rozlišení 12032 x 9024 pixelů. Hlavnímu fotoaparátu asistuje 20 Mpx širokoúhlá kamera, která dokáže ostřit až na vzdálenost 1,5 centimetru, což je úctyhodné. Třetím senzorem je pak obyčejný 12 Mpx teleobjektiv s dvojnásobným optickým zoomem. 

Je zároveň celkem jasné, že telefon nemá žádná fyzická tlačítka kvůli velkému displeji. Nezbylo na ně prostě místo. Ostatně i notifikační lišta je na boku zařízení, přičemž displej má na bocích také destičky citlivé na tlak, aby byla lepší haptická odezva na stisk. Čtečka otisků prstů je pod displejem, stejně jako mikrofonový reproduktor pro volání.

Jedná se rovněž o opravdu výkonné zařízení. Mix Alpha pohání procesor Snapdragon 855 Plus v kombinaci s 12 GB RAM a 512 GB vnitřním UFS 3.0 úložištěm. Samozřejmě u takového telefonu Xiaomi přidalo podporu 5G sítí. Baterii má ovšem telefon pouze 4050mAh (40W drátové nabíjení), což mi přijde opravdu málo na to, že je tam tak obrovský displej, který určitě spotřebuje spoustu energie.

Xiaomi Mix Alpha bude dostupný v Číně už v prosinci. Avšak není prozatím jasné, zda bude dostupný i na jiných světových trzích.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.