Xiaomi Mi Mix 3 5G bude dost možná tím nejdostupnějším 5G telefonem roku Xiaomi nepřestává tlačit na konkurenci agresivními cenami

02.03.2019 10:00 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • Mi Mix 3 se dočkal letos na MWC nové verze, jež ovšem mění pouze dvě věci
  • Máme uvnitř nový Snapdragon 855, který nechává loňský procesor výkonově daleko za sebou
  • S tímto procesore je pak spjatá podpora sítí páté generace, s čímž se ani letos moc telefonů nepochlubí
  • Tím spíše se 5G nebudou chlubit rozhodně telefony, které stojí něco málo přes 15 tisíc korun jako Mi Mx

Už při oznámení telefonu Mi Mix 3 nám Xiaomi slibovalo, že letos přijde také 5G varianta a na její představení došlo právě teď. Xiaomi začalo svou historicky první konferenci na veletrhu MWC právě tímto model, který nenabízí mnoho nového, ale přesto se bude jednat v roce 2019 o zajímavou koupi. Foťákem, displejem, výsuvnou konstrukcí z keramiky a dalšími parametry je však telefon stále stejný, takže doporučuji přečíst si naše preview

Co se změnilo je kompatibilita sítí. Mi Mix 3 5G si rozumí se sítěmi páté generace, jak už je patrné z názvu a z loga 5G na zádech zařízení. To znamená, že lze s tímto kouskem stáhnout podle Xiaomi 256MB Full HD video za jednu sekundu nebo lze za stejný čas stáhnout i 26 MP3 skladem v 320kbps. 5G však kromě rychlosti nabízí také mnohem lepší odezvu, a především utáhne nová síť v těchto rychlostech bez potíží obrovské množství zařízení. Jen 5G dokáže pojmout bez degradace tak obrovské množství dat, a proto se s ním počítá u automobilů a prakticky v každé elektronice. Podle Qualcommu, který dodává Xiaomi svůj 5G modem, by měla být navíc integrace 5G sítí mnohem rychlejší než kdysi u LTE, ale to se ještě uvidí

A když už jsme u toho Qualcommu, tak to je druhá změna, kterou Mi Mix 3 5G přináší oproti běžnému modelu. V současnosti totiž existuje jen jeden procesor od Qualcommu, který 5G zvládne a tím je novější Snapdragon 855. Tento model Mi Mixu tedy dostal pořádný upgrade nejen v rychlosti sítí, ale také v rychlosti procesoru. Konkrétně o více jak 40 % silnější CPU a o 20 % silnější grafiku. To nám dává ve výsledku skóre v AnTuTu přes 380 tisíc bodů.

Co potom není novinka, ale zmínit to prostě musím, je mnohem lepší využítí vysunutí displeje než jinde. Všude se po vysunutí jen zapne selfie foťák, ale tady si to můžete přenastavit, aby se otevřela nabídka rychlých funkcí či můžete takhle otevřít jakoukoli aplikaci. Bylo by fajn, kdybych se opět po zanutí kamer vrátil o krok zpět z aplikace, ale i tak Xiaomi chválím za super funkci.

Víc změň už tu nenajdete. Xiaomi Mi Mix 3 5G byl vytvořen prostě jen kvůli tomu, aby nabízelo Xiaomi jako jedno z prvních 5G zařízení. Což je také pravda, jelikož půjde Mi Mix do prodeje už za pár měsíců a jeho cena bude činit 599 euro, což je čistě v přepočtu něco málo přes 15 tisíc korun. U nás bude poté cena určitě ještě o nějakou tisícovku vyšší, ale to nic nezmění na tom, že bude výsuvný Mi Mix dost možná tím nejdostupnějším 5G telefonem letošního roku. Za to si zaslouží Xiaomi pochvalu, jelikož tlačí opět ty nejmodernější technologie na co nejnižší cenu.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.