Xiaomi Mi 8 Lite má ambice stát se mistrem fotografií střední třídy Foťáky a vzhled patří mezi největší lákadla

24.10.2018 14:45 / od Michal Šrajer
/Photos/cover_galaxy_A40.jpg
  • Nokia 8.1 ukázala své specifikace v benchmarku Geekbench
  • Telefon bude pohánět procesor Snapdragon 710 se 4 GB RAM a nechybí už ani nový Android 9.0 Pie
  • Zda jde o zcela nový model, nebo jen o přejmenovanou Nokii X7 zatím nevíme

Xiaomi nám tento týden pokračuje v představování levnější novinek. Dnes se podíváme blíž na nové Xiaomi Mi 8 Lite, což je odlehčená vlajková loď ořezaná o pár funkcí, jak už ostatně naznačuje jméno. Co na tomto telefonu okamžitě zaujme je vzhled, kdy spoléhá Xiaomi na syté barevné gradienty ve stylu Honoru a Huawei. Xiaomi se přitom při návrhu barev inspirovalo slavnými Monetovými obrazy. Celá záda jsou pochopitelně ze skla a vepředu máme tenké rámečky s výřezem v displeji. Ten má 6,26 palců, Full HD+ rozlišení a využívá IPS technologii.  

Dostatek výkonu obstará stále výborný Snapdragon 660 a 4 GB RAM. Úložiště může mít poté 64 GB, nebo rovnou 128 GB. Baterie s kapacitou 3350 mAh podporuje dále rychlé nabíjení skrz USB-C a nalézt zde můžeme také Dual SIM slot. Paměťovou kartu už se ovšem nedáte. Největším lákadlem tohoto zařízení však bude rozhodně až duální fotoaparát umístěn nad čtečkou otisků prstů na zádech. Jedná se totiž o 12Mpx senzor Sony IMX363, který najdeme i ve vlajkovém Xiaomi Mi 8, ZenFonu 5Z od ASUSu a dalších. Jedná se zkrátka o kvalitní foťák s velkým pixely, který má domov vždy v daleko dražších zařízení. Jediným ústupkem je druhý 5Mpx foťák, který už pomůže pouze s rozmazáním pozadí. Telefon zaujme také přední 24Mpx selfie kamerou, která má sice malé pixely, ale ve tmě dokáže spojit čtyři pixely do jednoho a dosáhnout tak kvalitnějších snímků. Ve fotoaplikaci se můžete spolehnout pochopitelně také na umělou inteligenci pro automatickou úpravu fotek či inteligentní režim krásy. 

Xiaomi Mi 8 Lite vypadá zkrátka jako velice slibné zařízení, na jaké jen tak nenarazíte, ale bude mít také ostrou konkurenci. Základní varianta 4GB/64GB se začne prodávat 1. listopadu za 7490 Kč, což ji staví do přímého boje s velice povedeným Honorem 8X, Nokii 7.1, ZenFonem 5 a dalšími. A abych nezapomněl, na výběr bude možné také lepší varianta 6GB/128GB, za kterou si ještě tisíc korun připlatíte


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.