Xiaomi Mi 10 Youth se chlubí vlajkovým teleobjektivem a podezřele nízkou cenou Otázkou je, zda bude i u nás

27.04.2020 18:30 / od Honza Nuc
foto:  Xiaomi
 • Xiaomi představilo nový model Mi 10 Youth, u kterého poprvé nasadilo periskopický objektiv.
 • Zařízení nabízí nejnovější procesor podporující 5G sítě i hezký displej za příznivou cenu.

Xiaomi Mi 10 Youth 5G nabízí 6,57" AMOLED displej se čtečkou otisků prstů a rozlišením Full HD+ se 180Hz reakcí na dotyk. Čínský výrobce nezmínil, jestli má nový model 90Hz displej nebo nikoliv, předpokládáme však, že se jedná o klasický 60Hz panel a Xiaomi chce zajistit alespoň lepší odezvu při používání. 

Uvnitř telefonu pak tepe nejnovější procesor Qualcomm Snapdragon 765G s podporou 5G sítí, kterému asistuje 6 nebo 8 GB operační paměti a také 64 nebo 256 GB vnitřního úložiště. Potěší také baterie o kapacitě 4160 mAh a rychlé 22,5W nabíjení kabelem.

Co se týče fotoaparátů na zadní straně, je zde hlavní 48Mpx objektiv se světelností f/1,8 a velikostí senzoru 1/2". Dále je k dispozici 8Mpx širokoúhlý objektiv se záběrem 120 stupňů a světelností f/2,2. Nesmíme zapomenout na 2Mpx makro objektiv a především 8Mpx periskopický teleobjektiv. Periskop má Xiaomi ve svém telefonu vůbec poprvé a je zajímavé, že zvolilo právě Mi 10 Youth. Periskop nicméně nabízí pětinásobný optický zoom a padesátinásobný hybridní zoom.

Zařízení bude dostupné v několika barevných variantách - černé, bílé, zelené a oranžové. Cenovka nového telefonu je určená na 275€ (zhruba 9 tisíc korun s daní ) za variantu 6/64 GB a 365€ (zhruba 12 tisíc korun s daní) za 8/256 GB.

Xiaomi představilo Mi 10 Youth společně s novou verzí nadstavby MIUI 12. Článek o nadstavbě i modelech, které ji mají dostat, si můžete přečíst v našem článku. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • Jay Jiří Ptáčník-28. duben 2020

  Honzo, cituji z webu: Na našem trhu bude telefon již brzy dostupný také, jeho cenu ani datum začátku prodeje ale zatím neznáme.

  Odpovědět 
 • cellbreaker-27. duben 2020

  Úvodní foto máš Honzo z globálního bratrského Mi 10 Lite ;) Viz. kupř. fotky v katalogu mobilů na GSMAreně. Dal bych sem link, ale máte to bohužel zakázané :( Jinak zatím to vypadá, že ten ultrazoom za neskutečné love je jen pro Čínu...

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.