Xiaomi Mi 10 Lite poráží Nokii. Je nejdostupnějším 5G telefonem Zbytek výbavy však moc nezaujme

28. březen 2020
1 min. čtení
0 videí
foto:  Xiaomi
  • Xiaomi představilo společně s evropskými cenami vlajkových lodí také odlehčený model Mi 10 Lite.
  • Telefon má populární Snapdragon 765G, 5G, 6,57palcový AMOLED displej s notchem a soustavu čtyř fotoaparátů.
  • Cena za základní 64GB model byla stanovena na 350 eur, tedy necelých 10 tisíc korun.

Vypadá to, že procesor Snapdragon 765G a jeho 5G bude letos velice populární kombinace pro odlehčené vlajkové lodě. Má jej mít Pixel 5, LG G9, Nokia 8.3 se jím již pochlubila a nyní se přidává také Xiaomi. To představilo společně s evropskými cenami vlajkových Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro (799 a 999 eur) také levnější model Mi 10 Lite, který se naštěstí narozdíl od sourozenci zas tak moc nezdražil.

Reklama

Telefon si vypůjčuje design Galaxy S20 Ultra, co se týče zadních fotoaparátů. Nemohu říct, že bych byl fanouškem a věřím, že by dokázalo Xiaomi udělat hezčí originální design, ale co se dá dělat. Zepředu na nás čeká 6,57palcovým AMOLED displej s Full HD+ rozlišením a čtečkou otisků prstů v něm. Jde zároveň o klasický 60Hz panel, s žádnou extra plynulostí nepočítejte.

Krom zmiňovaného procesoru Snapdrgon 765G je zde také solidní baterie o kapacitě 4160 mAh s 20W nabíjením, 6/8 GB RAM a 64/128GB úložiště. Pochopitelně je telefon levnější střední třídy a tak nemá rychlejší paměti nové generace. Má ovšem microSD slot a naštěstí i 3,5mm jack pro sluchátka, což potěší.


Na závěr jsou zde samozřejmě fotoaparáty. Dnes již typický 48Mpx hlavní senzor nesmí chybět a doplňuje jej pouze 8Mpx širokoúhlý fotoaparát. Tím však výběr užitečných fotoaparátů končí. Dále je zde pouze 5Mpx makro snímač a 2Mpx senzor pro měření hloubky ostrosti. Video lze natáčet maximálně ve 4K rozlišení při 30 FPS a vepředu je v kupkovém notchi schovaná 16Mpx kamerka.

Ze všech specifikací asi každý pozná, že až na procesor s 5G se nejedná o nijak vzrušující přírůstek do rodiny Xiaomi. Design nepřekvapí, výbava také ne, avšak cena může ještě někoho potěšit. V základní 64GB verzi bude stát totiž telefon 350 eur, což nám dává téměř 10 tisíc korun. To děla z Mi 10 Lite zdaleka nejlevnější telefon se Snapdragonem 765G a 5G připojením, jelikož Nokia 8.3 je o nějakých 6 tisíc korun dražší. Pokud by vám nestačilo jen 64GB úložiště, musíte si připlatit dalších 50 eur a dostáváme tak finální částku 11 tisíc korun.


Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
  • Jay Jiří Ptáčník-28. březen 2020

    ve 4K natáčí pouze o 30 FPS, ale ve Full HD o 120 FPS

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.