Xiaomi má zvláštní patent na vyjíždějící foťáky v podobě tykadel Hodně divné

09.09.2020 13:30 / od Honza Nuc
foto:  LetsGoDigital
  • Server LetsGoDigital opět objevil další patent, který tentokrát pochází z dílny Xiaomi.
  • Čínský výrobce si totiž nechal zaregistrovat patent na mobilní telefon se zvláštními fotoaparáty.

Výrobci mobilních telefonů nyní pracují nejen na nových zařízeních, ale také fotoaparátech, které se staly jednou tech hlavních domén telefonů. Fotoaparáty musí být skvělé, nabídnout výborné fotografie i video a zároveň zákazníci očekávají několik senzorů. U předních fotoaparátů ale stále není určená přímá cesta, respektive jejich umístění. Začalo to s výřezy v displeji, které často byly (a jsou) velké. Později se výřezy zmenšily a přibyly také průstřely. Dokonce jsme se dočkali i vyjíždějících selfie kamer z těla telefonu. Ačkoliv je poslední zmíněná možnost asi nejlepší pro telefon s tenkými rámečky, řešení to i tak není dokonalé. Mechanismus je totiž často pomalý a může se pokazit, což není ideální. 

Výrobci tak začínají vyvíjet kamerky schované pod displejem, které se aktivují jen v případě potřeby. Xiaomi na takových fotoaparátech také pracuje. Prozatím ale není od tohoto čínského telefonu žádný telefon na trhu, který by kameru pod displejem měl. Prvenství získal výrobce ZTE s modelem Axon A20 5G. Kamery pod displejem jsou ale stále během na dlouhou trať a jejich využití je nejisté a především složité. Xiaomi si proto ještě v roce 2019 nechalo patentovat telefon se zvláštními vyjíždějícími fotoaparáty.

Vyjíždějící foťáky se v tomto případě od jiných liší. Z telefonu totiž vyjedou jakási tykadla, která mají podle patentu čtyři fotoaparáty - dva přední, dva zadní. Z patentu však není jasné, jestli budou vždy "tykadla" vyjíždět obě, nebo jen po jednom dle potřeby. Každopádně je patent hodně zvláštní a osobně si nemyslím, že na trhu uvidíme od Xiaomi právě takový telefon. Čínský výrobce zřejmě dostal nápad, líbil se mu a radši si jej nechal patentovat - to je běžný postup.Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.