Xiaomi má zájem o koupi Honoru. Prý jej Huawei rozprodá po částech Už jsou celkem prý tři zájemci

14. říjen 2020
1 min. čtení
0 videí
 • Podle Reuters je Huawei skutečně velico blízko prodeji Honoru za krásných 3,7 miliardy dolarů.
 • Možná ale neprodá značku najednou, ale namísto toho jí rozdělí na několik částí, které si mohou různé společnosti rozebrat.
 • Mezi favority patří zatím Digital China Group, TCL a Xiaomi.

Minulý týden se objevila zpráva, že Huawei se pokouší bojovat se stále většími problémy zajímavým způsobem. Podle všeho společnost hledá kupce pro svou slavnou podznačku Honor. Tím pádem by Huawei získal finanční vzpruhu, ubylo by starostí a jméno Honoru by se zbavilo všech zákazů, které jsou svázány s Huawei. Prodej celé značky někomu jinému však nevypadl reálně. Podle analytiků by se nechtěl nikdo přímo spojovat s Huawei a něco od nich kupovat, jelikož by pak na sebe mohli rovněž strhnout pozornost Ameriky.

Reklama

I pro tento problém má však Huawei dost možná řešení. Tentokrát hovoří server Reuters o tom, že se Huawei velice vážně poohlíží po kupcích různých částí Honoru. V podstatě by Huawei mohl prodat zvlášť práva na jméno Honor a jejich modelové řady, zvlášť by se prodalo vývojové centrum a zvlášť by šel pryč také managment distribuce. Údajně by mohl Huawei kompletně celý Honor rozprodat za 3,7 miliardy dolarů, což je solidní suma.

V současnosti se prý ucházejí o Honor tři společnosti, přičemž nejpravděpodobněji se zatím jeví Digital China Group. O koho se jedná? Inu, Digital China Group je odnož Legend Holdings. A Legend Holdings se stalo v roce 2001 součástí Lenova. Digital China Group se však odtrhlo ještě před koupí a nyní nemá s Lenovem nic společného. Víme tedy o společnosti najednou více, ale pořád vesměs nic. Je to stejné, jako když kdysi neznámé HMD Global koupilo Nokii.

Pokud jde o zbylé dva uchazeče o Honor, tak bylo jmenováno TCL, a dokonce i Xiaomi. Kdo má zájem, o jakou část či rovnou o celek zatím nevíme. V každém případě se ale domnívám, že jméno Honor bude vzhledem ke spojení s Huawei to nejméně žádané. Zato talentovaní lidé ve vývoji a výrobě R&D divize budou určitě stát za zvážení. Honor přeci jen velice rychle dostal své telefony mezi ty nejlepší kousky na trhu a jejich design i hardware stály vždy za to. Ať už ale je skutečná situace jakákoli, tak už máme ze dvou nezávislých zdrojů potvrzeno, že Huawei je skutečně velice blízko prodeji Honoru. Na tom se nic nemění.

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
 • petrikmarian-15. říjen 2020

  ak sa tak stane, tak honor si už nekúpim. nemám záujem o honor by xiaomi.

  Odpovědět 
 • Jay Jiří Ptáčník-14. říjen 2020

  xiaomi by za mě potenciálu honoru využilo nejvíce

  Odpovědět 
 • netije-14. říjen 2020

  Hmmm, predaju aj diviziu chipov? Kirin 9000 vypada viac ako fantasticky. Nemam rad cinske telefony, ale tu je celkom respekt. Skoda toho.

  Odpovědět 
 • Uzovek-14. říjen 2020

  Zajímavé. Díky za článek :)

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.