Xiaomi má průhlednou OLED televizi za 160 tisíc korun K nám se patrně nedostane

12.08.2020 15:30 / od Michal Šrajer
 • Xiaomi představilo první masově vyráběnou průhlednou OLED televizi.
 • Mi TV LUX OLED Transparent Edition má 55palcovou obrazovku se 120 Hz a procesor MediaTek.
 • Čistě v přepočtu stojí televize 160 tisíc korun a bude patrně dostupna pouze v Číně.

Krom telefonů nám Xiaomi představilo včera možná ještě daleko zajímavější zařízení. Svou televizi Mi TV LUX OLED Transparent Edition, která je, jak už název napovídá, zcela průhledná. Jedná se o první masově vyráběný průhledný OLED televizor, který bude k dispozici pouze v Číně a vzbuzuje mnoho otázek. Podobné obrazovky vídáme totiž na veletrzích od LG, Samsungu a dalších už několik let, ale nikdy se nedostaly do prodeje, jelikož se ukázalo, že lidé nechtějí hodiny koukat na průhledný displej. Takový typ panelu má totiž zvláštní efekt, kdy vypadá obraz jako by se vznášel v prázdnu a většině nevyhovuje. To však Xiaomi nezábránilo v tom, aby si opět mohlo zapsat další prvenství.

Pokud jde o specifikace, máme zde 55palcový OLED panel s kontrastem 150000:1, 10bitovými barvami a 93% pokrytím barev DCI-P3. Ne, rozlišení Xiaomi neudává. Zároveň zde najdeme 120Hz obnovovací frekvenci a všechno to pohání procesor MediaTek 9650. V něm najdeme rovněž umělou inteligenci Xiaomi, která optimalizuje obraz dle potřeby pro různé scény a světlo v místnosti. Televize má také zvuk Dolby Atmos a pouze 5,7mm tenký plastový rám kolem displeje. Všechno je pak ukotveno v kruhovém stojanu, přičemž tato televize nemůže být umístěna na zeď. Co se softwaru týče, je tu speciální verze MIUI, kdy bylo prostředí upraveno tak, aby využívalo průhlednosti obrazovky. Nechybí ani Always On funkce a řada dalších vylepšení obrazu i zvuku.

Mi TV LUX OLED Transparent Edition stojí čistě v přepočtu 160 tisíc korun, přičemž případná cena u nás by byla ještě větší, a to nejen kvůli dani. Tento kousek se k nám ale stejně s největší pravděpodobností dostane, jelikož ani včera představené telefony se za hranice Číny nechystají.
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • cellbreaker-13. srpen 2020

  V reálu dobré leda jako reklamní poutač nebo jak pravil kolega možná na nějaké ty gamesky, ale na filmy, tv + video prakricky nepoužitelné...

  Odpovědět 
 • Dzounas-13. srpen 2020

  Cca před rokem jsem viděl video od Linuse o LG průhledné TV. Dokonce na ní zkoušel i hrát a vypadalo to opravdu neskutečně. Kdybych nevěděl co s penězi, tak bych si hned jednu pořídil. K PS5 by to byl feel of future af :)

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.