Xiaomi má patent na další dva futuristické telefony s krásným designem Pro krásná selfie cokoli...

15.01.2020 15:21 / od Michal Šrajer
foto:  Xiaomi
  • Xiaomi má další zajímavý patent hned na dva telefony.
  • Model A má displej, který přetéká přes levou stranu zařízení a pokrývá až na tenký pruh celá záda.
  • Model B je velice podobný, avšak displej přechází na záda přes vršek telefonu a má v sobě průstřel pro hlavní fotoaparát.

Server LetsGoDigital nám jen jeden den po ukázání kvalitních renderů Galaxy Z Flip přináší obrázky dalšího zajímavého telefonu. Tentokrát se podíváme do stáje Xiaomi, které má patent na novou verzi telefonu se dvěma displeji. Nebo přesněji s jedním oboustranným displejem. Velice pravděpodobně se tak jedná o možného nástupce konceptového Mi Mix Alpha, nebo bude toto varianta Mi Mixu určena pro masový prodej.  

Nový typ zařízení má totiž displej, který “přetéká” na záda jen z jedné strany, zatímco u Alphy přechází displej zepředu dozadu po obou bocích. Dokonce dostáváme hned dvě varianty tohoto typu telefonu. U Modelu A přetéká displej na levé straně a nechává na zádech pouze jen tenký pruh pro fotoaparáty namáčknuté úplně na hraně. U Modelu B přetéká displej zase přes čelo zařízení a nechává jen kousek místa vespod zad. U této verze je zajímavé, že fotoaparát je schován v obřím průstřelu na zádech. 

Samozřejmě jde jen o kvalitní skici na základě patentů, takže se nemusíme těchto přístroji nikdy ani nedočkat, nebo přinejmenším ne přesně v této formě. Obě verze vypadají přitom vizuálně velice dobře a futuristicky, avšak praktičnost tohoto přístupu mi stále uniká. Výborně, obejdeme dočasný problém s přední kamerkou a prostě dáme displej na záda, aby se lidé viděli během focení selfie s hlavním fotoaparátem. Avšak co dál, co další výhody? Vážně by chtěl někdo křehčí telefon, který budou vždy pokládat na displej? Který může při pádu ještě snadněji poškodit drahý displej jen kvůli tomu, aby neměl průstřel vepředu a fotil trochu hezčí selfie fotky? Který by byl nepochybně daleko dražší než alternativy?Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.