Xiaomi končí s Global Betou své nadstavby MIUI Beta je populární, ale nikdo neposílá feedback

17.06.2019 11:39 / od Michal Šrajer
/Photos/oneplus7_colors.jpg/Photos/oneplus7_colors_small.jpg
  • Xiaomi ukončuje po letech svůj Global Bete program pro všechna zařízení
  • Betu prý používal nespočet lidí jako svůj
  • Tým stojící za betou tedy radši investuje svůj čas do odladění stabilní verze nadstavby

Každý asi víme, že Xiaomi stejně jako nespočet dalších výrobce používá vlastní upravenou verzi Androidu. Xiaomi říká své nadstavbě již od roku 2010 MIUI a dlouhé roky jí provází rovněž Global Beta program, který byl vždy dostupný na nespočet zařízení, která byla i několik let stará. Tím se Xiaomi vždy odlišovalo. Velké aktualizace Androidu sice nebyly a stále nejsou na dva roky u všechno mobilů značky úplně pravidlem, ale aktualizace čistě jen nadstavba dostávaly i ty nejlevnější kousky dlouhé roky

To se však postupně mění. Nedávno Xiaomi odřízlo spoustu levných zařízení od jakýchkoli aktualizací MIUI a nyní už dokonce i Global Beta program zavírá svá vrátka. Na stránkách Mi Community, kam dávají uživatelé Bety své zkušenosti, se nechal Admin Elaine2046 slyšet, že tým už nebude vyvíjet Global Betu pro žádná zařízení od 1. července letošního roku. Podle všeho prý betu sice používal nespočet lidí, ale užívali ji jen proto, aby se dostali k nejnovějším funkcím. O hlášení bugů a podobně se však už nezajímali, takže beta nesplňovala ani zdaleka svůj hlavní účel. 

Navíc s přibývající popularitou i dražších Xiaomi zařízení se zvyšují nároky nových uživatelů na stabilní verze systému, a právě s tím nyní pomůže i tým stojící za Global Betou. Nyní se bde soustředit na lepší optimalizaci a vyhlazení chybek ve stabilní verzi MIUI namísto udržovaní bety. Rozhodně jde tedy o chvályhodný krok, který nespočet běžných uživatelů ocení určitě více. Pokud jde o čínskou verzi Beta programu, tak o té nepadlo ani slovo a určitě bude nadále fungovat. Poznatky z čínské bety tak budou podle všeho stačit na obohacení i globální stabilní verze nadstavby. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.