Xiaomi honí čísla. Mi 10 Ultra bude mít 120x zoom a další extrémní výbavu 120 bude pro Xiaomi magická číslovka

10.08.2020 10:30 / od Michal Šrajer
  • Díky novým obrázkům dostáváme první pohled na výroční Xiaomi Mi 10 Ultra.
  • Telefon bude ve dvou barvách a nabídne obří modul čtyř fotoaparátů, z nichž jeden je nový periskopický teleobjektiv.
  • 120x digitální zoom, 120Hz displej a 120W nabíjení naznačují, že vysoká čísla budou pro Xiaomi to hlavní.

Už zítra se máme dočkat oficiálního představení výroční verze vlajkového Xiaomi Mi 10. Prozatím počítáme stále se jménem Mi 10 Ultra, avšak Xiaomi používá podle všeho v uniklých materiálech také označení Extreme Commemorative Edition, Supreme Edition nebo Pro Plus. Ne všechna jména budou však pochopitelně na všech trzích. Jedno bude v Číně, jiné v Evropě, a dokonce mohou mít jiná jména i jednotlivé barevné verze telefonu.

Podle nového plakátu můžeme totiž vidět, že bude k dispozici Mi 10 Ultra v tradičnější elegantní bílé barvě a poté speciální černé, která se snaží působit průhledně. Ve skutečnosti bude pod sklem jen nálepka, ale efekt je to přesto pěkný. Barvy jsou však to vedlejší, na obrázku vás musel upoutat zejména ten gigantický modul fotoaparátů.

Ano, podle všeho bude mít telefon čtyři fotoaparáty, přičemž tři z nich budou patrně vycházet z Mi 10 Pro, zatímco tím posledním je nový periskopický teleobjektiv. Jaký nabídne optický zoom nevíme, ale Xiaomi se chlubí stejně jako u S20 Ultra Samsung maximálním digitálním zoomem, který činí u Mi 10 Ultra až 120x přiblížení. Je vcelku vtipné, že Samsung po kritice ustoupil a nasadil u Notu 20 Ultra nižší, ale dle ohlasů daleko kvalitnější maximálně 50x zoom. Stejně jako dříve Samsung chce ovšem nyní Xiaomi zkrátka honit co největší čísla. Uvidíme, kam tato cesta povede. Fotoaparáty mají mimochodem používat také nové čočky v objektivech, které by měly nabídnou ostřejší snímky a zaberou méně prostoru. Přesto má ovšem telefon očividně fotoaparáty až do poloviny zad.Pojďme však od fotoaparátů ke zbytku výbavy, protože i zde chce Xiaomi útočit extrémními čísly. Snapdragon 865 Plus má doprovázet nově nastavitelné GPU, vylepšené chlazení a až 16 GB RAM typu DDR5. Full HD AMOLED displej se zaoblenými boky má být tentokrát hned 120Hz a aby toho nebylo málo, tak i drátové nabíjení má být 120W. Nechybí ani 55W bezdrátové, avšak baterie má mít pouze 4500 mAh. Třešničkou na dortu má být čtečka otisků prstů v displeji nové generace.

Bohužel ani odhadovanou cenu telefonu zatím nemáme, ale nebude nízká vzhledem k takové výbavě a předchozím cenám řady Mi 10. Zda se dostane Mi 10 Ultra také na náš trh je samozřejmě otázkou, avšak CEO Xiaomi se už nechal slyšet, že kusů bude pro fanoušky dostatek. Nepůjde tady nakonec patrně o tak limitovanou verzi, jak se původně spekulovalovalo.

Anketa
(hlasování ukončeno)
Jaký typ telefonů se vám zamlouvá nejvíce?
42% Něco mezi, jako je třeba Poco F2 Pro nebo Galaxy S10 Lite Celkem hlasovalo: 66
Zobrazit výsledky
Mi 10 Ultra/Galaxy S20 Ultra - co největší čísla, nejlepší možné parametryHlasovalo 18 (27%)
Pixel 4a/iPhone SE - co nejlepší základy za co nejnižší cenuHlasovalo 16 (24%)
Něco mezi, jako je třeba Poco F2 Pro nebo Galaxy S10 LiteHlasovalo 28 (42%)
Ty nejlevnější...Hlasovalo 4 (6%)Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • cellbreaker-10. srpen 2020

    MEGAHUSŤÁRNA :)) Jsem velmi zvědav, jak na jak to bude fachčit, tak co si za to X dovolí říci (po 'lehce" neveselé zkušenosti s primární desítkovou odvahou ;) K těm suprdupr čočkám jen jediné: fyzika světla je pouze jedna, tedy miničočky (alespoň trochu ;) povýší pouze opticky ultračistý a co možná nejhomogenní matroš plus ideální tvar a nejlépe "nulová" odrazivost, ovšem pak nechci vidět tu cenu...

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.