Windows Mobile mohl porazit Android a používali by ho všichni, tvrdí Bill Gates Stačilo pár lepších rozhodnutí

07.11.2019 13:42 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Majitel společnosti Microsoft Bill Gates se na konferenci DealBook, kterou pořádá deník The New York Times, rozpovídal o tom, proč operační systém Windows Phone neuspěl.
  • Může za to podle Gatese dřívější kauza a spor Spojených států proti Microsoftu.

Bill Gates se vyjádřil, že by každý v dnešní době používal Windows Mobile namísto Androidu, kdyby před mnoha lety neměl Microsoft spor se Spojenými státy. Ve zkratce šlo o to, že 19 amerických států podalo na Microsoft žalobu (antitrust actions), ve které bylo 26 bodů. Šlo převážně o to, že Microsoft dodával prohlížeč Explorer společně se svým systémem a tvořil si tak monopol. Tehdy byl ještě nejoblíbenějším prohlížečem Netscape a Microsoft chtěl údajně s jejich majiteli uzavřít dohodu, respektive ilegální kartel, což Netscape odmítl. Dále v žalobě bylo zmíněno, že si Microsoft účtuje za Windows zbytečně moc velkou částku a další věci.

"Není pochyb o tom, že soudní spor byl pro Microsoft špatný a mohli jsme se místo toho zaměřit na operační systém pro telefony, takže místo používání Androidu byste dnes používali Windows Mobile," řekl na pódiu Bill Gates. "Pokud by nebylo toho případu...byli jsme hodně blízko, a já byl rozptýlený. Kvůli tomu rozptýlení jsem to zkazil," dodal.

Majitel Microsoftu také zmínil, že měla společnost velkou příležitost Windows Mobile prosadit za pomoci zařízení od Motoroly, které mělo jít na trh. Podle Gatese ale Microsoft nestihl vydání, takže to prostě neklaplo. Je ale nicméně důležité zmínit, že není jasné, o jaké zařízení Motoroly se má jednat. Předpokládá se ale, že zřejmě o Motorola Droid, které dorazilo s Androidem.

Je pravdou, že operační systém Windows pro telefony měl spoustu chyb. Od verze 8.1 byl ale skvělým systémem, na kterém prostě chyběly aplikace a ty, které tam byly, nefungovaly spolehlivě. Já několik let Windows Mobile používal a byl jsem s ním spokojený. Popravdě, pokud by Microsoft někdy zase svůj operační systém pro mobily vzkřísil a doladil všechny chybky, včetně aplikací a zároveň by dodal i skvělý hardware, možná bych si takový telefon koupil znovu.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.