Vyzkoušeli jsme si první ohebný telefon na světě, abyste vy nemuseli Zatím není o co stát

14.01.2019 15:00 / od Michal Šrajer
/Photos/IMG_20180903_151826.jpg
  • První ohebný telefon, který si můžete pořídit, působí spíše jako prototyp než hotové zařízení
  • Zařízení je zároveň prvním telefonem se Snapdragonem 855, ale prostředí upraveného Androidu 9 se stejně seká
  • Rozhodně zatím svých 30 tisíc korun ušetřete na ohebný Samsung či LG

Jaký produkt sklidil hned od začátku CESu od lidí nejvíce pozornosti? Rozhodně první ohebný telefon na světě, který má na svědomí malá čínská společnost Royole. Telefon nese jméno FlexPai a ve skutečnosti se chlubí už druhou generací ohebného OLED displeje vlastní výroby. Až nyní se však dostává tento kousek do velkovýroby, přičemž využívá telefon také zvaného “Cikádovéhopantu. I ten je výmyslem Royole, avšak ne moc povedeným. 

Pant je velký a neohnete s ním telefon úplně do roviny. V podstatě tak skončíte s telefonem, který je široký jako větší peněženka, a i tak vypadá. Do kapsy je to tedy vysoce nepraktické a ani v rozloženém stavu na více jak 7,8palcový panel nepůsobí nejlépe. Pořád jde totiž uprostřed panelu při používání ohyb cítit a displej občas v místě pantu zobrazuje světlé pruhy.  


Záda zařízení jsou poté ze skla a konce zařízení mají v sobě silné magnety, aby se v režimu telefonu nerozevíraly. Problém je v tom, že se kvůli tomu telefon zase špatně otevírá a musíte vynaložit opravdu dost síly. Zajímavostí je také duální 16 + 20 Mpx fotoaparát, který zde slouží zároveň jako přední kamerka. Displej si můžete totiž vždy ohnout nějakým způsobem tak, abyste na sebe viděli. Že byste díky tomu ale dostali krásné fotky, vám bohužel říct nemohu. Výkony z hal veletrhu nevypovídají o reálném použití, ale kvalita nebyla skutečně nic moc a ani jedna fotka nebyla ostrá

Tak trochu nedodělaný dojem pak poté dovršuje neodladěný Android 9.0 Pie s vlastní nadstavbou Water OS. Celé prostředí nevypadá nejlépe, ale osobně se mi úplně nelíbí třeba ani EMUI. Problém je v tom, že se prostředí moc rádo seká a třeba takové přetáčení obrazu nefungovalo prakticky nikdy jak mělo. A to prosím telefon pohání Snapdragon 855! To dělá právě z toho kousku v současnosti nejvýkonnější smartphone vůbec, ale vůbec to nejde poznat. Ani až těch 8 GB RAM tomuhle prostě nepomůže. 

Zkrátka a jednoduše, FlexPai působí jako prototyp, který se ještě neměl dostat do produkce. Jenomže tomu tak je, a Royole jej začne brzy prodávat za v přepočtu cca 30 tisíc korun. Výsledný produkt a jeho kvalita takové cenovce rozhodně neodpovídá, ale jedná se zkrátka o novátorskou záležitost. Samsung a LG mají však ještě letos přijít s vlastním ohebným zařízením a ty vypadají nesrovnatelně lépe. Pokud tedy patříte mezi blázny, kteří nad Royole přemýšleli, tak radši peníze schovejte ještě šetřete a pak si kupte klidně i dražší ohebný telefon od zmíněných výrobců. Budete na tom určitě mnohem líp. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.