Vývojářská verze Androidu 11 je venku. Máme seznam největších novinek Pár zajímavých funkcí

20.02.2020 13:29 / od Honza Nuc
foto:  Google
  • Společnost Google vypustila první verzi nového Androidu 11 na telefony Google Pixel.
  • Jedná se prozatím pouze o verzi určenou pro vývojáře. I tak už známe několik novinek, jež systém nabídne.

Aktualizace je dostupná prozatím jen na zařízeních Pixel 2/XL, Pixel 3/XL, Pixel 3a/XL a Pixel 4/XL. Jedná se o první verzi určenou pro vývojáře a je potřeba přehrát celý systém, čímž ztratíte na telefonu všechna data. Pokud tedy přemýšlíte, že byste si novou verzi systému stáhli, ještě to nedělejte a počkejte na beta program.

Co se týče samotných novinek v systému, můžeme zmínit takzvané bubliny. Každý uživatel Messengeru od Facebooku jistě zná vyskakovací bubliny s chaty, které se v systému objeví. Něco podobného plánuje Google vytvořit pro všechny chatovací aplikace jako je WhatsApp, Signal nebo klasické zprávy. Další novinkou budou konverzace, respektive upozornění na konverzace v notifikačním centru. Zprávy z chatovacích aplikací by se měly více oddělit od e-mailů, lajků na Instagramu a dalších. Google tak chce klást větší důraz na kontakt s lidmi. 

Google má vylepšit i udělování povolení aplikacím. Podobně jako v iOS by v Androidu 11 měla být možnost udělit aplikacím dočasná povolení k užívání kamery, mikrofonu či polohových služeb. Tím by měl být Android zase o něco bezpečnější. No a prozatím poslední větší změnou je přidání nahrávání obrazovky do systému, kdy už bude tato funkce automaticky v každém telefonu. Co se týče dalších změn, přibude automatické přepínání tmavého režimu, nové prostředí pro vytváření screenshotů či další gesta pro Pixel 4.

Android 11 bude ale podporovat i různé druhy displejů, včetně těch ohebných. Dále bude v systému lépe integrováno 5G připojení či se celkově vylepší soukromí.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.