Vysoce kompaktní Galaxy S10e se stalo příjemným překvapením veletrhu Moc jsem telefonu nevěřil, ale přesvědčil mě

01.03.2019 18:00 / od Michal Šrajer
/Photos/honor_20_recenze_vytiply_13.jpg
  • Galaxy S10e je pro mě díky svému konpaktnímu tělu velice příjemným překvapením MWC
  • Používá se velcie snadno jednou rukou, Full HD displej vypadá stále skvěle a výbava je z velké části stejná jako u dražších modelů
  • Chybí je teleobjektiv, ultrazvuková čtečka v displeji a baterie je menší, ale zase je tu pořád ten nový širokoúhlý foťák

Galaxy S10e bylo pro mě dost možná největší překvapením celého veletrhu. A tím nemyslím, že jsem si myslel, že bude tenhle kousek špatný. Spíš jsem měl za to, že mě vůbec ani nezaujme. O to větší bylo překvapení, když jsem si tenhle neskutečně lehoučký a kompaktní telefon vzal do ruky. Tohle je přesně to vlajkové zařízení, po kterém spousta lidí pořád volala. Skutečně malá vlajková loď, která se velice snadno ovládá i jednou rukou. 

Jen mi neskutečně vadí ta vysoko položená čtečka otisků na boku. Jsem rád, že je integrována přímo v tlačítku a jelikož je S10e nečekaně kompaktní, tak to místo není zas tak extrémní tragédie. Pořád to ale není pohodlné řešení. Být jen o centimetr níž, tak bych si neměl na co stěžovat. Dokonce jsem i obrátil názor na speciální Bixby tlačítko. U nových modelů si jej můžete totiž přenastavit na otevření vaší oblíbené aplikace či zapnutí nějaké funkce, jako je třeba režim nerušit. Trvalo to, ale konečně je tohle tlačítko praktické pro každého a za to dávám palec nahoru. 

Rámečky kolem rovného 5,8palcového Full HD+ AMOLED displeje jsou ve skutečnosti tenčí, než se může zdát na obrázcích a zařízení se neskutečně pohodlně ovládalo. Displej je to přitom pěkný a pořád má v sobě ten průstřel s 10Mpx kamerkou pro natáčení 4K videí. Stále je tu také hardware s dražších Galaxy S10, voděodolnost, reverzní bezdrátové nabíjení, 3,5mm jack a podobně. Zamrzí menší 3100 mAh baterie, ale věřím, že daleko menší displej výdrži citelně pomůže. 

Menším ořezáním prošel také fotoaparát, ale naštěstí se Samsung rozhodl správně. Z trojitého fotoaparátu se totiž zbavil teleobjektivu a nechal tu nový 16Mpx širokoúhlý objektiv, který je daleko užitečnější než 2x optický zoom. Hlavní 12Mpx fotoaparát s proměnlivou clonou f/1.5 - f/2.4 a optickou stabilizací poté zůstává nedotčen. Pokud jde o kvalitu snímků, tak jsem byl samozřejmě na veletrhu, kde jsou otřesné podmínky, ale při přímém srovnání s Galaxy S9 vypadaly fotky z S10 je jako přisvětlenější verze. Což ne vždy vypadalo nejlépe, ale to je věc vkusu. 

Zkrátka a dobře jsem po vyzkoušení na Galaxy S10e změnil názor. Telefon jsem viděl původně jen jako “budget/ořezanou” verzi Galaxy S10, jenomže to není vše. Stačí si trochu pootočit pohled na celé zařízení. Samsung udělal zároveň na rozdíl od Applu tento levnější model i tím nejkompaktnější, což z něj dělá pro spoustu lidí mnohem atraktivnější a dostupnější volbu. Pokud chcete tedy vyměnit svou starší Xperii Compact a nemáte hluboko do kapsy, tak máte nyní úplně novou a velice zajímavou možnost. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.