Vyřazená elektronika dostává druhý život. Stanou se z ní medaile pro Olympijské hry v Tokiu Recyklace jede na maximum a celý svět pomáhá

08.02.2019 15:00 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Organizační výbor Letních olympijských her v Tokiu oznámil, že splní svůj cíl s recyklací elektroniky
  • Veřejnost, různé společnosti a atleti z celého světa mohou darovat své staré přístroje z nich se vyrobí medaile
  • Bronzu už se vybral dostatek a nyní už se čeká je na maličko zlato a trochu více stříbra

Tokijský organizační výbor, jenž má na starosti další Letní olympijské hry 2020 právě oznámil, že s největší pravděpodobností nakonec splní svůj velký cíl - vyrobit medaile z vyřazené elektroniky. Ano, i takto se dá využít elekronika, jelikož má v sobě prakticky každý přístroj trochu mědi, stříbra či zlata. Namísto toho, aby někde tedy elektronika jen ležela, může být stále užitečná a oceňovat sportovní výkony těch nejlepších atletů světa.  

Vybralo se už celých 47 488 tun elektroniky a přes 5 milionů telefonůOrganizační výbor doplnil toto oznámení také o poděkování, jelikož se prý dočkal úžasné podpory od veřejnosti, různých japonských společností i samotných atletů po celém světě. Jen díky nim se nakonec podařilo získat celých 47 488 tun vyřazené elektroniky, v nichž najdeme mimochodem přes 5 milionů telefonů. V Japonsku byly dokonce na poštách, vlakových nádražích a podobně rozestavěny speciální kontejnery, kam mohl každý na medaile přispívat.  

Cílem bylo nahromadit 2 700 kg bronzu, což se povedlo již loni v červnu. V říjnu pak bylo obstaráno také 93,7 % cíle pro zlato, jehož je nutno sesbírat 30,3 kg a na 85,4 % je splněn také cíl 4 100 kg stříbra. Pořád se tedy ještě na pár cenných kovů čeká, ale vzhledem k počtům a frekvenci přispívaných zařízení si je výbor jistý, že splní všechny své cíle do 31. března, kdy celý program končí. Později v létě pak bude oznámen finální design medailí. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.