Výhody plátna i televize v jednom. LG přiveze na CES rolovatelnou OLED televizi LG vsadí příští rok na ohebné displeje

05.11.2018 16:00 / od Michal Šrajer
/Photos/Redmi_7_galerie1.jpg/Photos/Redmi_7_galerie2.JPG/Photos/Redmi_7_galerie3__1_.jpg/Photos/Redmi_7_galerie4.jpg
  • Již za necelého čtvrt roku nám představí LG na veletrhu CES 2019 svou novou rolovatelnou OLED televizi
  • Prototyp této televize byl představen již letos, ale až nyní půjde o finální komerční produkt
  • Na CESu nám LG ukáže také svůj první ohebný telefon

O ohebných displejích jsme slyšeli od LG v posledních letech vcelku často, ale vždy šlo jen o prototypy, které ukazovaly pokroky ve vývoji této technologie. Nyní to ovšem vypadá, že příští rok do toho LG pořádně šlápne a bude jedním z prvních výrobců, kteří budou sázet na ohebné displeje ve velkém. Zahraničnímu webu Engadget se totiž povedlo údajně nahlédnout do interních dokumentů LG, ve kterých lze najít seznam témat, o kterých se bude mluvit na veletrhu CES 2019.  

Už za pár měsíců se tak máme dočkat oznámení televize od LG s rolovatelným OLED displejem. Ano, čtete správně. Nejen že má být televize ohebná, ono jí bude možné rovnou i srolovat jako třeba promítací plátno. Tuto technologii ukazovalo LG už letos, avšak nyní to vypadá, že se dočkáme konečně už hotového produktu, který bude LG příští rok prodávat. Není však jisté, zda půjde o stejný typ televize, jakým byl onen prototyp.  


Ten tvořil v podstatě jen podstavec, ve kterém je srolovaný samotný displej. Pote stačí zmáčknout tlačítko na ovladači a displej se automaticky vytáhne jako roleta. Na výběr je přitom z různých stupňů vytažení. Naplno bude pochopitelně televize fungovat jako každá jiná televize, ale pokud vytáhnete třeba jen 30 centimetrů obrazovky, tak se vám na ní bude zobrazovat třeba jen čas, počasí a nadcházející události v kalendáři. Pomocí volby polohy rolovaní si však můžete upravit pochopitelně také jen poměry stran obrazu.

Krom televize poté dokumenty potvrzují také plánované odhalení ohebného telefonu LG. Jeho podobu a typ konstrukce však prozatím neznáme. Je však jasné, že LG a Samsung budou prvními výrobci, kteří se utkají v novém segmentu ohebných/skládacích smartphonů. Všechny novinky, které LG na CESu představí budou přitom patřit do rodiny ThinQ, takže lze očekávat spoustu funkcí spjatých s umělou inteligencí a vzájemnou propojenost celé domácnosti. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.