Výborná RPG hra Stardew Valley si razí cestu na iOS. Stahovat můžete už nyní! Těžko najdete lepší mobilní hru na dlouhé cesty

24.10.2018 16:00 / od Michal Šrajer
/Photos/honor_20_recenze_vytiply_11.jpg/Photos/honor_20_recenze_vytiply_12.jpg/Photos/honor_20_recenze_vytiply_13.jpg
  • Cena činí nemalých 230 korun, avšak nenarazíte ve hře na žádné reklamy a mikrotransakce
  • Cenami ověnčené nezávislé RPG Stardew Valley je ode dneška ke stažení pro iOS
  • Hra nabízí desítky hodiny zábavy a jde o 1:1 port počítačové a konzolové verze

Občas narazím při shánění námětů na články na opravdu příjemné překvapení. Dnes totiž oficiálně vychází výborná RPG hra Stardew Valley pro iOS a razí si tak cestu z počítačů i konzolí i do našich kapes. Stardew Valley je přitom velice oceňovaná hra a podle mě jednoznačně jedno z nejlepší nezávislých RPG poslední doby. Samotná hra přitom není nijak zvlášť akční. Jde o retro vyhlížející RPG ve stylu nesmírně populární série Harvest Moon.  

Po vyzkoušení Stardew Valley jsem s hraním nemohl přestatVe hře dostane vámi vytvořená postava jako dědictví zanedbanou farmu na venkově, kam se přestěhuje a tím začíná váš nový život farmáře, který se snaží udělat z děravé chajdy a zanedbaného pole velkou prosperující farmu. Mimo to ovšem můžete vyrazit do hor hledat poklady a bojovat s netvory, objevovat různé zajímavosti v otevřeném světě, budovat si vztahy s obyvateli místního městečka, prožít mnoho vedlejších příběhů, najít lásku a mnohé další. Tato na první pohled jednoduchá hra má zkrátka hloubku a určitě v ní dokážete strávit desítky hodin bez mrknutí oka. Ostatně to se stalo i mě, když jsem si pořídil Stardew Valley před pár měsíci na počítači a nemohl jsem se od něj odlepit.  Naprosto stejný zážitek se všemi aktualizacemi si však mohou nyní užít také majitelé mobilních jablečných zařízení. Hra je skutečně převod 1:1 a pouze ovládání bylo pochopitelně upraveno pro dotykové displeje. Hra se přitom prodává na iOS za zhruba 230 korun, což není málo, ale dostanete za to skutečně desítky hodin kvalitní zábavy. Nemluvě o faktu, že vás nebudou otravovat žádné reklamy či mikrotransakce. Vývojáři přitom myslí i na majitelé PC verze hry, kdy můžete přes iTunes přenést svou uloženou pozici do mobilu a pokračovat tam, kde jste přestali. Jen upozorním, že tato funguje pouze pro neupravenou základní verzi hry. Pokud jste si do ní stáhli nějaké módy, tak si pozici nepřesunete.  

Jestli nejste majiteli iOS zařízení, ale hra by vás lákala, tak nezoufejte. Vždy je tu verze pro PC i konzole, nebo můžete společně se mnou čekat na verzi pro Android. Na ní už se prý horečně pracuje a přijít by měla již brzy. Teď už jen doufám, že i na Androidu zvolí vývojáři přístup jednorázové koupě a nepřejdou na nějaký free-to-play model. Jsem si vědom, že uživatelé Androidu si nejsou za aplikace ochotni tolik platit a míra pirátství je mnohem větší. Za takovouto skvělou hru bych ale těch pár stovek dal okamžitě. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.