Všechny modely iPhonu 12 by měly mít menší baterie než loňské modely Tak to je zklamání

13.07.2020 16:30 / od Honza Nuc
  • Americký technologický gigant Apple má představit nové jablečné telefony z řady iPhone 12 už v září nebo říjnu letošního roku.
  • Postupně se dozvídáme bližší specifikace telefonů a je tomu tak i dnes, kdy se k nám dostaly kapacity baterií.

Baterie nových iPhonů už prošly certifikacemi a díky tomu máme záznam o jejich parametrech. Certifikovány byly celkem tři baterie s označením A2471, A2431 a A2466. U všech tak konečně víme kapacitu a dokážeme s velkou pravděpodobností určit, do jakých modelů by měly patřit. 

Baterie s označením A2471 má kapacitu 2227 mAh a jedná se o akumulátor s nejmenší kapacitou ze všech. Je tedy pravděpodobné, že bude v nejmenším a základním iPhonu 12 s 5,4" úhlopříčkou. Druhá baterie s označením A2431 má kapacitu 2775 mAh a měla by být v telefonech iPhone 12 Max a iPhone 12 Pro, jelikož budou telefony oba stejně velké s 6,1" displejem. No a poslední akumulátor A2466 nabídne 3687 mAh s tím, že by měl být v modelu iPhone 12 Pro Max s 6,7" displejem.

Pokud srovnáme kapacity baterií s loňskými modely z řady iPhone 11, tak se jedná o zklamání, protože akumulátory jsou prostě menší. U základního iPhonu 12 to chápu, protože má mít malý displej i tělo, tudíž 2227 mAh by mohlo být v pořádku, když uvážíme, že iPhone SE 2020 má baterii o kapacitě 1821 mAh. U dalších tři telefonů je však velikost baterky sporná. Přece jen, iPhone 11 s 6,1" IPS displejem měl 3110 mAh a nyní dva modely se stejně velkým displejem, ale OLED panelem, budou mít jen 2775 mAh. To už je podstatný rozdíl. 

No a iPhone 11 Pro Max s 6,5" OLED displejem nabízí 3 969 mAh baterii, zatímco iPhone 12 Pro Max s 6,7" OLED displejem má mít jen 3 687 mAh. Jsem opravdu zvědavý, zda budou opravdu baterie tak malé a pokud ano, zda to bude stačit.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.