Vše, co potřebujete vědět o novém iPhonu 11, iPhonu 11 Pro a iPhonu 11 Pro Max Přehledně na jednom místě

11.09.2019 11:37 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Dlouho očekávané představení nových produktů od společnosti Apple máme za sebou a přineslo zajímavé novinky.
  • Apple samozřejmě představil iPhony, iPad a další generaci Apple Watch.
  • U telefonů jsme měli jasnou představu o tom, co můžeme čekat. I tak nás ale nové iPhony překvapily.

iPhone 11

Jako první samozřejmě přišel na řadu nejlevnější iPhone 11, tedy nástupce loňského iPhonu XR. Telefon nabídne 6,1" Liquid Retina HD displej s rozlišením 1792 x 828 pixelů a jemností 326 ppi. Uvnitř telefonu tepe nový výkonný procesor A13, který má být odhadem o 15 až 20 procent rychlejší než Snapdragon 855. Co se týče baterie, její kapacitu nám Apple neřekl, sdělil pouze, že iPhone 11 vydrží nabitý o hodinu déle než iPhone XS. Takže vesměs žádná změna. Bezdrátové nabíjení zůstává stejné a v krabičce dostanete pouze 5W nabíječku.

V displeji je samozřejmě opět velký notch, který ukrývá vylepšené Face ID (o 30% vyšší rychlost a lepší úhly) a 12 Mpx selfie kameru, která teď nově umí natáčet i zpomalené video a podporuje natáčení videa ve 4K při 24/3060 FPS. Přední kamera má navíc rovněž podporu širšího záběru. Mimochodem potěší také vylepšená voděodolnost IP68, kdy zvládne telefon tentokrát 30 minut až ve dvou metrech a skla by měly být ještě tvrdší než dříve.

Nejzajímavější novinkou je ale bezesporu přidání 12 Mpx širokoúhlého fotoaparátu, který doplňuje 12 Mpx hlavní fotoaparát. Apple tak konečně dorovnal ostatní výrobce, kteří už širokoúhlý fotoaparát dávno v telefonech mají. Širokoúhlý objektiv by měl mít navíc automatické ostření, což je neocenitelná pomůcka.

Cena základního modelu iPhonu 11 startuje na 20 990 Kč za 64 GB variantu. Varianta 128 GB bude stát 22 490 Kč a 256 GB dostanete za 25 590 Kč. Na výběr je i z mnoha barev - bílá, černá, zelená, žlutá, fialová a již klasická (Product) RED.


iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max

Nástupci modelů iPhone XS a iPhone XS Max představil Apple pod názvem iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Oba telefony nabídnou tři fotoaparáty na zadní straně, všechny 12 Mpx. Samozřejmě se jedná o klasickou hlavní kameru, teleobjektiv a nově také širokoúhlý objektiv se záběrem 120°. Nové iPhony mají umět plynule přejít z jednoho objektivu na druhý, což se hodí hlavně při natáčení videa.

Apple také představil aplikaci Filmic, ve které uživatel může zvolit natáčení videa pomocí několika senzorů najednou. Můžete tak natáčet širokoúhlý záběr i klasický záběr zároveň a poté v editaci vybrat, který zrovna ve videu chcete použít a klidně je i střídat. Natáčení videa s iPhonem 11 Pro a Pro Max vypadalo na ukázkách opravdu nádherně a jsme z něho v redakci dost nadšení. Navíc Apple konečně integroval do iPhonů také vlastní noční režim, tak snad už dožene konkurenci v podobě Googlu, Huawei a Samsungu.

Uvnitř telefonů najdeme opět výkonný procesor A13 Bionic a baterii, která má opět nabídnout o 4 až 5 hodiny delší výdrž v porovnání s předchozími modely XS. Velikost OLED displejů se ustálila na 5,8" a 6,5", kdy oba modely mají shodně 458 pixelů na palec. Nově je ovšem maximální jas možné vytáhnout až na 1200 nitů a konstrast se zvýšil na 2 000 000:1.

Stejně jako u levnějšího modelu zůstává vylepšené Face ID, bezdrátové nabíjení, voděodolnost IP68 dokonce až do 4 metrů, vyšší odolnost skel a v balení je konečně alespoň 18W nabíječka. Zajímavostí jsou také zcela nové barevné varianty - space gray, silver, midnight green a gold, kdy je nyní sklo matné. Nás zaujala nejvíce ta "vojensky" zelená barevná varianta, která vypadá opravdu úchvatně.

Co se týče cen, ty nejsou žádným překvapením. Cena iPhonu 11 Pro začíná na 29 990 Kč za 64 GB variantu, 256 GB varianta stojí 34 590 Kč a 512 GB dostanete za 40 790 Kč. U každé paměťové varianty pak vždy stačí přidat u iPhonu 11 Pro Max vždy tři tisíce navíc, ceny jsou tedy 32 990 Kč (64 GB), 37 590 Kč (256 GB) a 43 790 Kč (512 GB). Předobjednávky startují od 13. září od 14:00.
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.