Vivo ukazuje ve videu šílený telefon s odnímatelnými fotoaparáty Nečekaně povedený nápad

12. říjen 2020
 • Vivo dnes na sociální sítí Weibo zveřejnilo krátké video svého nového konceptu jménem IFEA.
 • Jedná se o telefon s vyjíždějícími předními fotoapráty, které lze po vysunutí kompletně odejmout z těla telefonu.
 • Magneticky uchycené fotoaparáty pak mohou fungovat i na dálku bezdrátově a fotit třeba velice kreativní snímky.

Čínské Vivo patří už roky mezi průkopníky mobilního světa. Jejich telefony sice u nás nenajdeme, ale agresivní inovace této společnost táhnou celý trh kupředu. Právě Vivo přišlo před lety jako první s vyjíždějící kamerkou, se čtečkou otisků prstů v displeji, mezi prvními ukazovalo periskopický zoom, telefon s přední kamerkou pod displejem, fyzickou gimbalovou stabilizaci a tak dále. Vivo si nesmírně rádo hraje s novými technologiemi a výsledkem jsou vždy nesmírně zajímavé koncepty telefonů.

Tím dnešním je model IFEA, který se mi upřímně až nečekaně zalíbil. Jedná se o telefon, který má vyjíždějící přední kameru (respektive jsou v modulu dvě), kterou lze po vysunutí kompletně odtrhnout od telefonu. Celý modul fotoaparátu je totiž magneticky uchyceny k vyjíždějícímu šuplíčku. Nejde tedy o volitelné příslušenství nebo něco, co byste museli zvlášť nosit v kapse. Telefon má běžně kamerku schovanou v těle, když jí potřebujete tak vyjede a pouze v případě potřeby můžete navíc kamerku z telefonu i sundat. 

Reklama


To však není to nejlepší. Kamerka zůstane funkční i poté, co jí sejmete z telefonu. Má v sobě veškerou potřebnou elektroniku a miniaturní baterii, která se automaticky dobíjí vždy po navrácení do těla telefonu. Pokud byste tedy chtěli nějaké unikátní fotky či záběry nebo pohodlněji udělat selfie, tak vám nic nebrání. Stačí odcvaknout fotoaparát a na dálku vše obsloužíte. Více vám však o konceptu poví přiložené video, kde můžete vidět funkční prototyp. Zajímavě vypadá třeba i speciální magnetická spona, na kterou lze kamerku umístit. Sponu lze pak dát třeba na obojek či připnout na cokoliv jiného a máte opět příležitost pro unikátní záběry.  

Z počátku se mi zdál tento nápad jako další bláznivá hloupost, ale když jsem v přiloženém videu viděl, jak dobře koncept už nyní funguje, tak pomalu měním názor. Jelikož ke mně vždy promlouval vyklápějící se fotoaparát ZenFonu 7 Pro, tak vidím v odnímatelném fotoaparátu automaticky ještě větší kreativní možnosti. Za předpokladu, že by byly v modulu skutečně kvalitní senzory, by šli dělat stejně originální záběry jako se ZenFonem. Možnosti by byly dokonce ještě mnohem širší. Pro selfie nebo připnutí kamerky na obojek bych takovou technologii asi nikdy nevyužil, ale pro kreativní focení a natáčení... Sem s tím.

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
 • vavra.rob-13. říjen 2020

  VIVO má zatím ty nejzajímavější koncepty v dnešním nudném "cihlovém světě" už u gymbalové stabilizace jsem uvažoval jestli do takového telefonu nejít a tento koncept mě o značce ještě více utvrzuje.Mohlo by to spět k možnosti inovace samotných foťáků bez nutnosti výměny telefonu. Škoda pouze že u nás není dostupný, nebo jsem jej alespoň nikde neviděl.

  Odpovědět 
 • netije-12. říjen 2020

  To vypada luxusne! Skvela inovacia! Urcite lepsie ako vyberatelne sluchadla.

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.