Vivo APEX 2020 je nejpůsobivějším telefonem roku, ale jde pouze o koncept Snad se dostane něco podobného i do prodeje

28.02.2020 15:09 / od Michal Šrajer
foto:  Vivo
  • APEX 2020 má displej přetákající ve 120° až na záda telefonu a přední kamerka je přímo pod displejem.
  • Nechybí 48Mpx fotoaparát s gimbalovou stabilizací a 16Mpx teleobjektiv s variabilním 5x až 7,5x zoomem.
  • Koncept nemá bohužel žádné porty či otvory, ale chlubí se 60W bezdrátovým nabíjením.

Vivo dnes konečně představilo svůj koncept telefonu APEX 2020, o němž jsme psali už minulý týden. A nutno říct, že je to vážně působivý kus hardwaru. Loni se mi APEX 2019 zas tak moc nelíbil, ale tohle je jiná káva. Hranatější tvary, extrémně tenké rámečky a 6,45palcový Full HD+ OLED displej, který je zaoblen kolem boků ve 120°, telefonu sluší. Ano, skutečně 120°. Displej totiž přetéká přes celé boky a otáčí se jemně až na záda. Což znamená pochopitelně také softwarová tlačítka. 

Co je ještě zajímavější. Telefon má 16Mpx přední kamerku schovanou přímo pod displejem. Displej má v místě kamerky 6x krát větší propustnost světla, aby se dostalo světlo k senzoru a navíc spojuje 4 pixely do jednoho, aby se využilo světla co nejvíce. Stejně však nebudou fotky, kdo ví jak krásné. Zato ze zadních fotoaparátů, z těch by mohly být parádní. 

Je zde hlavní 48Mpx fotoaparát s gimbalovou stabilizací, jenž je prý o 200% lepší jak tradiční optická stabilizace, což znamená mnohem plynulejší video i delší expoziční časy u nočních fotek. Vivo se prý inspirovalo při designu objektivu okem chameleona, které také celé rotuje, aby sledovalo objekt. Skvěle vypadá rovněž 16Mpx periskopický teleobjektiv, který má skutečný variabilní optický zoom, kdy se mění ohnisková vzdálenost. Nepotřebujete spoustu foťáků, ale jen jeden. Tady funguje soustava dvou skupin čoček - pohyblivých a nepohyblivých. Podle nich se pak mění zoom z 5x až na 7,5x.  

Navíc je telefon stále tenký, v nejširším místě nemá ani 10 mm a nemá také žádné otvory jako loni, takže reproduktor je v displeji a nabíjení je čistě bezdrátové, 60W bezdrátové. Dobije 2000 mAh za 20 minut. Jinak je hardware tradiční pro vlajkový telefon letošního roku. Snapdragon 865, 12 GB RAM a tak dále. Nutno připomenout, že jde však stále bohužel jen o koncept, který se nikdy nedostane do prodeje. Byť jednotlivé části se mohou dříve či později objevit v komerčně dostupných zařízeních Vivo. Osobně doufám hlavně v ty fotoaparáty. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.