Víme první! Řada Huawei Mate 30 se nebude prodávat v Česku Není se čemu divit

16.09.2019 14:43 / od Honza Nuc
foto:  Huawei
  • Čínská společnost Huawei má již tento týden ve čtvrtek představit novou řadu telefonů Mate 30.
  • Telefony ale údajně nebude prodávat na tuzemském trhu.

Zařízení z řady Mate 30 jsou dlouhodobě očekávanými telefony a není se čemu divit. Především Huawei Mate 30 Pro má totiž nabídnout to nejlepší, co Huawei může nabídnout. Bavíme se tak o nejnovějším procesoru Kirin 990 v kombinaci s až 12 GB RAM, dále 40Mpx hlavní fotoaparát, 40Mpx širokoúhlý senzor a 8Mpx objektiv schované v kruhovém modulu na zadní straně, kde trojici senzorů doplní ještě ToF senzor pro hloubku ostrosti. Nejnadupanější model má mít také větší baterii, která naroste na 4500 mAh a extrémně zakřivený displej.

Jenže bude mít jednu chybu, a to celkem zásadní. Už dříve jsme vás informovali o tom, že v telefonech Mate 30 nebudou aplikace od Googlu, což značně komplikuje prodej téměř ve všech zemích, kromě samotné Číny, kde Google nepůsobí. Často jsme si tedy v redakci říkali, zda se vůbec budou telefony prodávat na evropském trhu. Nyní máme informaci z velice důvěryhodného zdroje, který je obeznámen se situací okolo řady Mate 30, že se telefony nedostanou do České republiky. Náš zdroj informoval redakci už v minulosti a redakce nemá důvod, proč by neměla tuto informaci považovat za důvěryhodnou.

Je to samozřejmě škoda, ale dalo se to očekávat. Můžeme teď spekulovat o tom, jestli se budou telefony Mate 30 prodávat někde v Evropě. Pokud se nebudou prodávat na našem území, kde má Huawei dobrou základnu uživatelů a kde vždy byly vlajkové lodě Huawei, tak se dá předpokládat, že se telefony nedostanou ani do dalších evropských států.

Redakce webu Techarena.cz kontaktovala mluvčí české pobočky společnosti Huawei a prozatím čeká na odpověď. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.