Víme, jak zprovoznit Dual SIM u globálních verzí Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro Nad rozhodnutím Xiaomi zůstává rozum stát

04.05.2020 17:30 / od Michal Šrajer
foto:  Xiaomi
  • Xiaomi se rozhodlo nelogicky vydat globální verze telefonů řady Mi 10 bez Dual SIM funkce.
  • Přitom telefon hardwarově očividně funkci podporuje a Xiaomi jí pouze vyplo.
  • Stačí dva kroky a může se zprovoznit Dual SIM i u našich verzí.

Řada z vás nám pravidelně píše, jak je to s Dual SIM v nových telefonech řady Xiaomi Mi 10. Pravdou je, že byť se původně počítalo s podporou dvou SIM karet, nakonec se dostaly do Evropy z nepochopitelných důvodů jen Single SIM verze. Co vedlo Xiaomi k tomu, aby funkci pro globální trh zablokovalo nevíme, ale očividně šlo o řešení spíchnuté horkou jehlou. Samotný hardware je totiž podle šikovných lidí z fór XDA-Developers nepozměněný, což znamená, že lze vcelku snadno udělat i z naší verze Dual SIM.

Stačí za pár korun koupit čínskou verzi šuplíčku pro SIM karty, kde není slot pro druhou kartu zaslepen (zručnější mohou doslova jen vyříznout díru pro kartu) a přehrát software upravenou verzí ROM. Poté podle všeho vše funguje, jak má. Xiaomi tedy skutečně pouze zalilo plastem druhý slot šuplíčku pro karty a v MIUI smazalo zmínky o druhé SIM. To jsou tak prostá a zbytečná opatření, až si člověk říká, proč se s tím vším výrobce vůbec obtěžoval.  

Nad rozhodnutím výrobce zůstává zkrátka rozum stát, avšak odvážnější zájemci o tento telefon, kteří potřebují Dual SIM, může tento postup zachránit. Jen mějte na paměti, že přehráváním ROM riskujete ukončení záruky a nikdo vám neručí za výsledek. Zkoušejte tedy na vlastní nebezpečí. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • Michal Doležel-5. květen 2020

    Fajn že to jde řešit, sice člověk aby dostal místní devROM musí absolvovat anabázi odemčení booatloaderu (čeká se až několik týdnů), naistalovat TWRP do tel. a pak nahodit ROM Nakonec musí stejně nakoupit někde na Aliexpresu, Ebay apod. zmíněný šuplíček pro dvě karty, který bude doručen za několik týdnů. Řešení to sice je,ale není to pro toho, kdo chce tel používat z krabice spíše pro nějakého mobilního GEEKA co si rád počká

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.