VIDEO: Podívejte se, jak má vypadat iPhone 12 a iPhone 12 Plus. Zmizí výřez? Nebylo by to vůbec špatné

25. březen 2020
foto:  Apple
 • V poslední době máme stále nové informace o chystaných iPhonech od kalifornského Applu.
 • Analytik Ming-Chi Kuo opět předpovídá, jak by telefony mohly vypadat a k němu se přidávají leakeři, kteří zveřejnili nové video se vzhledem iPhonu 12.

Analytik Ming-Chi Kuo ze společnost TF International je zřejmě největším esem mezi těmi, kteří se snaží předpovědět, jaké kroky americký Apple v budoucnosti podnikne a jaká zařízení od něj můžeme očekávat. Jedním z jeho největších úspěchů byla v roce 2017 předpověď, že Apple představí tři modely telefonů (iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X). Hlavně však předpověděl, že Apple bude mít takzvanou TrueDepth kameru a měl o ní podrobné informace. Je tak po zásluze považovaný za analytika, kterému se dá v předpovědích věřit a jeho slova tedy nebereme na lehkou váhu.

Reklama

Podle Kua má letos jablečný gigant představit celkem čtyři nové telefony - iPhone 12 (5,4"), iPhone 12 Plus (6,1"), iPhone 12 Pro (6,1") a iPhone 12 Pro Max (6,7"). Každý z telefonů umět přijímat 6GHz a 5G signál. Navíc u všech čtyřech modelů bude AMOLED displej se 120Hz obnovovací frekvencí, stejně jako u iPadů. Plynulost displeje tak bude neskutečná.

Možná jste si všimli, že dva iPhony mají mít stejnou úhlopříčku displeje, a to konkrétně iPhone 12 Plus a iPhone 12 Pro. V čem se tedy budou lišit? Především v sestavě fotoaparátů, jak asi můžete tušit. Apple iPhone 12 Plus totiž má mít "pouze" hlavní objektiv a poté širokoúhlý objektiv, zatímco iPhone 12 Pro přidá navíc teleobjektiv a LiDAR senzor pro měření hloubky ostrosti (v podstatě ToF). Vyšší modely by zřejmě měly ještě nabídnout sensor-shift stabilizaci.

Reklama

My už se navíc můžeme podívat, jak by mohl vypadat model iPhone 12 a iPhone 12 Plus. Podle konceptu vytvořeném dvojicí SMAzizG & Ben Geskin by neměly mít telefony žádný výřez v displeji. Tím pádem by však zmizelo odemykání pomocí FaceID. V konceptu však tvůrci neoperují s žádnou náhradou za technologii, která odemyká obličej. Není zde nastíněné, zda jablečné telefony budou mít čtečku otisků prstů v displeji, nebo se senzory pro FaceID vlezou do tlustých rámečků okolo. To prozatím zůstává otázkou.

Já si však myslím, že se ještě letos bezvýřezových iPhonů nedočkáme. Možná ale budu příjemně překvapený. A v tomto případě bych byl příjemně překvapen velice rád.

Reklama
Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
 • jag20@seznam.cz-25. březen 2020

  Vypadá to zajímavě. Pokud by měl displej 5.4, tak o něm budu hodně uvažovat. Po tolika letech bych se vrátil z Androidu k iOS. Najít výkonný telefon s dobrým foťákem, který mi neutrhne kapsu u kalhot kvůli velikost je opravdu těžký.

  Odpovědět 
  • Jay Jiří Ptáčník>jag20@seznam.cz-26. březen 2020

   @jag20@seznam.cz já bych si radši počkal, jestli Xiaomi nevypustí nástupce legendárního Mi 6 s 5.3 palcovým displejem

   Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.