VIDEO: Nová verze iOS 14 přidá do iPhonů multitasking jako z iPadu Je to dobrý nápad?

25.02.2020 14:36 / od Honza Nuc
foto:  Apple
  • Kalifornský Apple představí první informace o další verzi systému iOS už za pár měsíců na developerské konferenci.
  • Už nyní máme k dispozici video, na kterém lze vidět, jak Apple přepracoval centrum multitaskingu.

Překvapivé je, že na uniklém videu můžeme spatřit prostředí multitaskingu v iPhonu, které je však převzaté z iPadů. Na malé obrazovce vypadá takový multitasking celkem divně, ale samozřejmě je to opět jen o zvyku. Známý leaker Ben Geskin potvrdil, že se v případě videa nejedná o podvrh a ani o zařízení s jailbreakem. Geskin na Twitteru sdělil, že se jedná o vzhled multitaskingu, který lze v nastavení iPhonu zapnout a vypnout. Zřejmě tak bude možné si v iOS 14 vybrat, jakou podobu seznamu otevřených aplikací preferujete.

Samozřejmě se jedná o předběžnou verzi iOS 14, takže tahle možnost výběru nemusí být ve finální verzi zachována. Nicméně pokud možnost zůstane, bude se jednat o poměrně revoluční krok. Apple totiž nikdy takové možnosti nedával. Vypadá to teď, jako by Apple měnil alespoň lehce svou strategii a zásady, kterých se léta držel. Dokonce se mluví o tom, že Apple dovolí uživatelům, aby si mohli změnit výchozí aplikace jako prohlížeč, e-mailový klient a další.

Letos bychom tedy mohli očekávat velké změny jak v jablečném ekosystému, tak v zařízeních samotných. Spekuluje se totiž, že se dočkáme nového vzhledu iPhonů s USB-C konektorem. Také už v březnu Apple představí iPhone 9 (dříve SE 2), který bude stát v základní verzi zhruba 11 tisíc korun. Vypadá to tedy, že možná Apple začíná více poslouchat své zákazníky a alespoň lehce se inspiruje z jejich přání a požadavků.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • Svejka Vaclav-25. únor 2020

    Tohle jsem nikdy nepochopil jak nekdo jak Apple má na jednu stranu tak super odladěný OS a na druhou stranu tak zaostalej multitasking což mě osobně vždy při jeho používání stvalo. Jen jsem prehodil applikaci a hned se musela načítat znova a spoustu dalšího. Tedt je jen otázka zda se tim apple OS nestane pomalejší a "zasekanejsi" + pokud multitasking zavedou by měli přehodnotit RAM která díky jeho absenci stačila ale asi nebude.

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.