Větší iPhone SE Plus bude. Jen se údajně odložil na příští rok Možná nás i mile překvapí

22.04.2020 12:00 / od Michal Šrajer
foto:  Apple
  • Slavný analytik předpovídá příchod většího iPhonu SE Plus na příští rok.
  • Tělo bude v podstatě zrecyklovaný iPhone XR, avšak má mít mnohem menší notch a nečekaně Touch ID.

Před pár měsíci se objevily spekulace, že se letos dočkáme překvapivě hned dvou iPhonů SE. Jednoho z nich jsme pochopitelně minulý týden už dostali, avšak po iPhonu SE Plus se slehla zem. Předělaného iPhonu 8 Plus s lepším hardwarem jsme se nedočkali. Přesto však není všem dnům konec. Dle slavného analytika Ming-Chi Kua se většího levného iPhonu skutečně dočkáme, jen se představí až v druhé polovině příštího roku

Původně se měl představit přesně za rok ve stejném období jako letošní SE, avšak současná situace vyústí patrně ve zpoždění. Co se týče výbavy, zatím samozřejmě nic pořádně nevíme, ale telefon by měl mít 5,5 nebo 6,1palcový displej s tenkými rámečky. Vše tedy nahrává tomu, že by Apple v podstatě zrecykloval iPhone XR nebo první iPhone X, což je ostatně podstata řady SE – recyklace.  

Telefony má však kupodivu vyměnit Face ID za Touch ID, což však nejde dohromady s tenkými rámečky. Buď tedy Apple konečně implementuje čtečku do displeje, takže by měl telefon zároveň OLED panel, nebo se čtečka přemístí na záda či bok. Osobně bych Touch ID na boku uvítal nejvíce. V každém případě má mít SE Plus také bez Face ID senzorů mnohem menší notch, do kterého by bylo nutné dostat jen přední kamerku, reproduktor a senzor přiblížení a okolního světla. Možná by to tedy mohl být první iPhone s malinkatým kapkovým notchem. Poslední spekulace pak hovoří o vylepšené verzi procesoru Apple A13, jelikož A14 bude mnohem pokročilejší čip, který si bude chtít Apple schovat pro ty nejlepší kousky.  Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.