Samsung se údajně zalekl nižší poptávky po Galaxy S25 Edge i konkurenčním iPhonu Air, a tak začal urychleně nyní pracovat na dříve zrušené Galaxy S26 Plus.
Zda zůstane jméno Plus nebo to bude Pro Plus zatím nevíme, ale takto je jisté, že ani příští rok nebude mít ani jeden z těchto modelů opět úspěch, když si budou konkurovat.
Už několik měsíců víme, že Samsung doteď aktivně pracoval pouze na třech modelech řady S26. Nejdražší Galaxy S26 Ultru doplňuje typicky menší model, jenž má sice pořád vesměs stejnou výbavu jako S25, ale bizarně dostal nové jméno S26 Pro a ultra tenký S26 Edge má sloužit jako prostřední sourozenec. Po letech zdaleka nejnižších prodejů měl z rodinky zmizet Plus model. Samsung všude registroval pouze tyto tři modely, úniky hovořily jen o těchto telefonech a směr značky byl jasný.
Nyní ovšem přichází jihokorejských server The Elec s novinkou, kterou má prý ověřenou hned z několika svých zdrojů. Samsung údajně nedávno započal s urychleným vývojem vlajkového modelu Plus, tedy Galaxy S26 Plus. Důvodem jsou nečekaně nízké prodeje S25 Edge, kterého se vyrobí do konce roku ještě 300 tisíc kusů, zatímco S25 Plus se bude muset vyrobit 500 tisíc korun, aby byla poptávka pokrytá. Samsung se tedy zalekl nečekaně nižší poptávky, vidí nyní nízký zájem také o konkurenční iPhone Air a raději rychle udělá Galaxy S26 Plus nebo nově možná S26 Pro+, aby neklesly celkové prodeje řady Galaxy S.
Nechat se však tak snadno vyděsit nedává smysl. Musíme pamatovat, že Galaxy S25 Edge se nevydal společně s ostatními modely S25, kdy bylo nadšení kolem telefonů největší. Vyšel jen bokem bez fanfár v době, kdy už každý čekal na ohebné modely. Navíc se z počátku prodával Edge jen na pár trzích a trvalo dlouho, než se rozšířil třeba i k nám, když si všiml Samsung nižší poptávky. Dalším faktorem je, že na většině trzích má Edge tím pádem nulový marketing, zatímco původní rodinka S25 se občas pořád v reklamách objeví.
Není tedy divu, že jsou prodeje takto problémového vydání zklamáním, Samsung si sám vše letos zkomplikoval. Pochopitelně není záruka, že by Edge uspěl, avšak jeho majitelé jsou ze zařízení ve skutečnosti nadšení a těší se na další generaci, potenciál zde je. Takto se ale Samsung nemůže divit, pokud budou prodeje S26 Edge opět nižší, když bude ostatně stejně velký a podobně drahý model S26 Plus kanibalizovat jeho prodeje. Strach je ale velký a rozhodnutí prý už padlo. A přitom řešení je snadné. Jediné, co fanoušci už roky chtějí, je zkrátka menší Ultra. Mohli jsme mít levný a menší základní model a drahou menší Ultru, velký tenký Edge a velkou Ultru. Namísto toho se nyní dělají v řadě S26 bizarní změny, které nedávají smysl.
Jen ať si v tom Samsung pořádně vymáchá čumák...potřebovali by zažít pár neúspěšných let, aby se chytili za hlavu a konečně přišli s nějakou razantnější změnou pro S řadu.
Popis:You are only allowed to change your username once every 90 days. A record
of your username change will be displayed in your public profile, but your old
username will not be displayed.
Chyba formuláře
UŽIVATELSKÉ JMÉNO
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Úspěšně provedeno
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Informace
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Nějaká informace
NÁZEV PROBLÉMU
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Problém s přihlášením
UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL
Zadaný email není ve správném tvaru.
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Nastavení cookies: Aby web fungoval, tak jak ho znáte
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.
Využijte pohodlné přihlášení facebookem bez nutnosti cokoli vyplňovat nebo se registrujte emailem. S uživatelským účtem si můžete zvolit jaké novinky si přejete od nás dostávat nebo třeba pod články diskutovat s ostatními uživateli.