Velký únik kolem iPhonu 12 Pro! 64Mpx foťák, větší baterie a design bez notche Dostáváme opravdu zajímavé informace

06.03.2020 06:40 / od Honza Nuc
foto:  Apple
  • Apple iPhone 12, jež by měl kalifornský výrobce Apple představit letos na podzim, má dorazit s pozměněným designem, lepšími fotoaparáty a možná i konektorem USB-C.
  • Z nových úniků se však dozvídáme i zajímavé novinky o výřezu v displeji, jež by mohl zmizet, a to velice kreativním způsobem.

Jednou z největších změn u loňských a zároveň nejnovějších iPhonů 11 Pro a 11 Pro Max bylo přidání dalšího fotoaparátu. Na zadní straně tak jsou hned tři objektivy, což bylo u Applu dříve nemyslitelné. Jako třetí senzor kalifornský výrobce přidal širokoúhlý objektiv.

Apple tak pomalu dohání konkurenci, která je ale stále vždy o krok napřed. Na druhou stranu můžeme s klidnou hlavou říct, že nové iPhony fotí skvěle a stejně tak i natáčí. V Cupertinu, kde Apple sídlí, si však zřejmě řekli, že už je potřeba posunout laťku přece jen o něco výš.

Podle známého leakera Maxe Weinbacha totiž americký výrobce pracuje na 64megapixelové kameře. Samozřejmě nemusí dorazit hned do iPhonu 12, ale pokud ano, nebylo by to vůbec špatné. Zřejmě bychom se tak mohli dočkat lepšího zoomu. Apple se však zřejmě namísto periskopického objektivu vydá cestou Googlu, který se při zoomování spoléhá na software.

To však není vše. Weinbach také zmiňuje to, že bychom se měli dočkat nočního režimu pro všechny fotoaparáty. Nově by tak v iPhonu 12 Pro měl být noční režim i pro širokoúhlý objektiv, který má mít navíc světelnost f/1.6, takže pojme daleko více světla. Údajně můžeme očekávat noční režim i pro přední selfie kameru.

A dobré zprávy nekončí. Apple má opět navýšit kapacitu baterie. iPhone 12 Pro má mít baterii o velikosti 4400 mAh, což je podstatný nárůst z 3969 mAh u iPhonu 11 Pro Max.

Místo výřezu tlustší rámeček? Proč ne

Asi nejzajímavější informací je však ta o výřezu v displeji, ve kterém je uschovaná selfie kamerka a hlavně senzory pro rozpoznání obličeje – Face ID. V době, kdy se výrobci předhánějí v tom, jak nejlépe vyřeší umístění přední kamerky tak, aby co nejméně narušovala celistvost displeje, má totiž Apple stále svůj signifikantní výřez. Kvůli tomu je terčem posměchu převážně od Android uživatelů a někteří majitelé iPhonů si pomalu začínají také stěžovat a žádají změnu.

Ta by se mohla uskutečnit ještě letos, i když si osobně myslím, že spíše až příští rok. O co ale jde… Apple prý pracuje na prototypu Face ID, které by bylo schované v rámečku nad displejem. Senzory i kamerka se mají zmenšit a hlavně má Apple využít periskopu. Tím pádem senzory nezaberou tolik místa, jelikož systém zrcadel v periskopu bude uschovaný po celé délce horního okraje. 

Vrchní okraj nad displejem by byl asi o něco širší, než doposud, ale osobně jsem tlustší rámeček schopný překousnout, když zmizí výřez. Přece jen, Google Pixel 4 má hodně velké čelo telefonu a není to nijak zvlášť nevkusné. Předpokládám ale, že u Applu by byl okraj o něco menší, nežli u Pixelu.

Pokud jsou dostupné informace pravdivé – a já doufám, že alespoň z velké části jsou – máme se opravdu na co těšit.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.