Velká várka nových informací o Galaxy S10 a ohebném Samsungu Příští rok bude pro Samsung opravdu velký

26.10.2018 14:00 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • Začátkem příštího roku se ukáží hned tři verze Galaxy S10
  • Máme dostat 6,1palcový a 6,4palcový vlajkový model se čtečkou otisků přímo v displeji a trojitým fotoaparátem
  • Trojici doplňuje levnější 5,8palcová verze s rovným displejem, duálním foťákem a celkově ořezanou výbavou
  • Přijít má konečně také ohebný telefon, který bude vypadat stejně jako zařízení s koncept vide z roku 2014

Dnes se nám vynořila řada nových informací ohledně Galaxy S10 a prvního ohebného Samsungu, a tak jsi si řekl, že se hodí probral rovnou vše, co zatím o těchto zařízeních víme. Podle posledních zpráv má Samsung vydat začátkem příštího roku skutečně hned tři varianty Galaxy S10 a jako bonus ohebný model. 

Testuje se rovněž prototyp Galaxy S10 bez 3,5mm jackuS10 a S10 Plus mají mít tradičně zakřivený SAMOLED displej se čtečkou otisků prstů přímo v něm. Nepůjde však o již používané optické čtečky, ale o ultra zvukové, které jsou v mnoha oblastech lepší než ty optické (vyšší rychlost, spolehlivost,…). Panely mají mít 6,1 a 6,4 palců a oba telefony se pochlubí na zádech třemi fotoaparáty, kde najdeme sestavu klasického, širokoúhlého a zoomového foťáků. Vepředu má být zajímavě řešená kamerka, která bude viditelná, ale má být umístěna přímo pod displejem. Zatím není jasné, co to přesně znamená, ale víme, že Samsung pracuje na řešení, kdy by byly v displeji jen miniaturní otvory pro kamerky. Tím může Samsung výrazněji ztenčit rámečky a zároveň se vyhnout notchy. Bohužel se prý také testují prototypy S10 bez 3,5mm jacku, ale ještě to nemusí nutně znamenat, že se pro jeho opuštění rozhodne společnost i ve finálním produktu. 

Třetí Galaxy S10 má být levnější verzí s rovným 5,8palcovým displejem a tradiční čtečkou otisků prstů na boku ve vypínacím tlačítku. Podle všeho by měl mít tento model také jen duální fotoaparát (tradiční + teleobjektiv), ale hardwarem by se moc lišit nemusel. Nemá jít o “Lite verzi” v tradičním slova smyslu. Stále to má být výkonný smartphone a jeho cenovku určitě nepůjde pod 10 možná ani pod 15 tisíc korun. Samsung chce zkrátka jen dostat nesmírně populární řadu Galaxy S také blíže střední třídě, kde je obrovský potenciál. Zajímavostí je, že možná přijdou hned i 5G verze modelů S10Poslední informace se týkají ohebného smartphonu, jehož kódové označení má být “Winner” (Vítěz). Samsung se údajně stále rozhoduje, jestli se bude toto zařízení skládat horizontálně, nebo vertikálně, což nezní moc dobře. Vzhledem k nedávnému chvástání CEO společnosti, že se ohebného telefonu dočkáme možná již za měsíc, je zvláštní, že takto důležité koncepční rozhodnutí je ponecháno na poslední chvíli. Právě kvůli těmto výrokům zdroje uvádějí, že za měsíc se ukáží jen koncepční videa a prezentace upraveného systémového rozhraní. Představení samotného zařízení bychom se dočkali později v roce 2019. 

Telefon v sobě nebude mít čtečku otisků prstů přímo v displeji, jelikož to je prozatím technicky nemožné. Na druhou stranu zní velice slibně informace, že má vypadat zařízení stejně jako na koncept videu z roku 2014, které můžete vidět v tomto článku. Telefon má mít kompaktní 4palcový displej zvenčí a pokud jej rozložíte jako peněženku, bude uvnitř daleko větší odhadem 7palcový displej. V každém případě to vypadá, že po zklamání s prodejů Galaxy S9 do toho příští rok Samsung pořádně šlápne, a to jak ve vlajkové, tak i ve střední třídě.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.