Ve všech směrech extrémní ROG Phone 2 přepisuje pravidla hry Nejlepší herní telefon chce zůstat králem

22.07.2019 13:21 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • ROG Phone 2 má 6,6palcový 120Hz AMOLED displej s Full HD+ rozlišením a nejlepší odezvou na trhu.
  • Hardware v podobě Snapdragonu 855 Plus, 12 GB RAM a 512GB UFS 3.0 úložiště.
  • Nechybí hned 4 Wi-Fi antény, dvě USB-C, 3,5mm jack a především gigantická 6000mAh baterie.
  • Úžasná je pak možnost výběru prostředí mezi nadstavbou a čistým Zen UI během úvodního nastavení.
  • Telefon půjde globálně na trh 4. září za zatím neznámou cenu.

ASUS se loni poprvé lehce smočil ve vodách herních smartphonů, avšak hned napoprvé hladinu pořádně rozčeřil. ROG Phone byl sice nejdražší, ale dost možná také ten nejlepší herní telefon roku, na němž šlo vidět, že šlo o telefon od hráčů pro hráče. Nyní přichází ovšem na řadu jeho druhá generace a stejně jako v případě Zenfonu 6 si pro nás ASUS připravil něco skutečně speciálního. 

Na první pohled byste ovšem nemuseli hádat. ROG Phone 2 vypadá úplně stejně jako první generace. Design, tvary a konstrukce ze skla a kovu zůstávají zachovány. Stejně tak nesmí chybět ani RGB podsvícené logo společnosti, jehož barvy a styl blikání lze upravit softwarem. Co už na pohled neodhadnete je velikost. ROG Phone 2 je mnohem větší než první generace a je dokonce i větší jak enormní OnePlus 7 Pro. 

Recenze ASUS ROG Phone
Čtěte také...

Recenze ASUS ROG Phone

Za to mohou především dvě komponenty. Zaprvé je tu větší 6,6palcový Full HD+ AMOLED displej, kterému nechybí třeba ani 10bitová HDR certifikace či čtečka otisků prstů v něm. Nejdůležitější je však fakt, že jde o vůbec první 120Hz AMOLED displej v telefonu, čímž poráží ASUS i 120Hz IPS panel v Razer Phonu, který není moc chválen. Ani to ale není vše. Zároveň je zde pouze 49ms odezva dotyku, což je zdaleka nejlepší ze všech telefonů. Pro srovnání Galaxy S10+ má odezvu 87 ms, OnePlus 7 Pro má 85 ms a iPhone XS Max 75 ms. 

Lepší obnovovací frekvence displeje a prvotřídní odezva se tedy výrazně podepíší na zážitku z hraní a rozhodně bude velký rozdíl i v každodenním používání systému. Všechno bude plynulejší a reagovat rychleji. Co se týče těch her, tak zatím víme, že ve 120 Hz poběží Shadowgun Legends a Rockman X Dice, avšak další by měly následovat včetně třeba PUBG a Fortnite. 


Zadruhá je pak displeje telefon velký také díky baterii. I ta si žádá své místo a tím spíš, když má celých 6000 mAh, což je dokonce více, než se před pár dny spekulovalo. Nechybí až 30W Quick Charge 4.0 dobíjení a stejně jako u první generace jsou tu hned dvě USB-C. Jedno tradičně vespod a druhé “herní”/dockovací na boku. Nezapomnělo se rovněž na 3,5mm jack, vylepšenou trojitou vrstvu chlazení, k telefonu bude opět přídavný chladící větráček v podobě příslušenství a nově jsou zde dva vibrační motorky pro lepší haptickou odezvu ve hrách. 

Hry se vám budou ovládat lépe také díky tlakovým tlačítkám na boku jménem AirTriggers, kterým se rovněž vylepšila odezva. Vhod přijde také kvalitní zvuk, jenž půjde ze dvou předních reproduktoru v symetrických rámečcích kolem displeje. Sice jsou tím pádem rámečky logicky na dnešní dobu větší, ale za ten zvuk a větší pohodlí během hraní to rozhodně stojí. 


Pokud jde o hardware, nejsou tu žádná překvapení. Nově přetaktovaný Snapdragon 855 Plus doplňuje až 12 GB RAM a 512GB úložiště. Navíc jde o rychlé UFS 3.0 úložiště a RAM je rovněž LPDDR4X. Nechybí nejlepší 802.11 ad Wi-Fi, NFC či druhá generace přenosu USB 3.1. Nemluvě o extrémech, k jakým zašel ASUS u stability internetu. Telefon má pro jistotu jednu anténu nahoře, druhou dole, třetí na boku a čtvrtou na zádech. Ať už budete tedy při hrání držet zařízení jakkoli, signál bude vždy perfektní. 

Samozřejmě jde však stále o smartphone, takže nesmí chybět fotoaparáty, které udělal ASUS stejně jako loni. Prostě sem dal duální foťák z vlajkového Zenfonu 6. Hlavní 48Mpx snímač má tedy světelnost f/1.79 a druhým foťákem je 13Mpx širokoúhlý objektiv se 125° záběru. Jelikož se tu však modul fotoaparátů nepřeklápí, tak vepředu máme tradičně vlastní 24Mpx kamerku. 

Co však potěšilo nejvíce mě je software. ASUS naslouchal odezvě ze západu, co se své agresivně herní nadstavby týče. Když tedy ROG Phone 2 poprvé zapnete, tak dostanete na výběr, jestli chce mít v telefonu opět stejnou ROG nadstavbu, nebo naopak zcela čisté Zen UI, jaké má Zenfone 6, což je v podstatě čistý Android. Všechny speciální funkce a aplikace jsou přitom pochopitelně u obou verzí prostředí zachovány. Tohle je podle mě naprostá senzace a přál bych si, aby byl podobný přístup zvykem u všech telefonů s nadstavbou bez ohled na výrobce a typ telefonu. Prostě si vždy sami vyberete, které prostředí chcete používat.  

A abych nezapomněl, tak k telefonu bude stále stejně velké množství dokoupitelného příslušenství. Ať už jde o dock k počítači, dock k televizi, přídavné ovladače s analogovými páčkami, nebo o speciální pouzdra. Jedno z nich má opět také sekundární displej, další dva reproduktory, tlačítka navíc, vlastní 5000 mAh baterii a podobně. 

Nutno dodat, že v grafické kvalitě her samozřejmě skok oproti ostatním telefonům se Snapdragonem 855 moc nebude. Je to jako byste srovnávali počítače s grafickou kartou Ge Force RTX 2080 a RTX 2080 Ti. Ten rozdíl tam je, ale spíše je vše pouze vytažené do extrémů. Skvělý herní zážitek poskytne stále i OnePlus 7 Pro.  

Největší otázkou tak bude cena. ROG Phone 2 se začne prodávat koncem tohoto týdne v Číně, kde zůstane na měsíc exkluzivně. Až 4. záři je pak v plánu globální start telefonu, kdy se teprve dozvíme cenu. Avšak vzhledem k faktu, že původní ROG Phone začínal na nějakých 20,5 tisících korunách (900 dolarech), lze očekávat letos spíše nějakých 22,5 až 23 tisíc korun (1000 dolarů). Přeci jen dostáváme letos mnohem více telefonu - obrazně i fyzicky. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.